В обох випадку причина кадрових змін одна – не впоралися з переговорами Міжнародним валютним фондом. За угодою, ще у 2020 році Україна мали отримати 2 транші, кожен – по 700 мільйонів доларів. Втім грошей від МВФ наша країна так і не побачила.
Читайте також Восени можуть звільнити Венедіктову, Тарана і Малюську: депутати готують кадрові зміни
Провал перемовин з МВФ
Втім причина не стільки в комунікаційних здібностях відповідальних за переговори з МВФ високопосадовців, як у небажанні України виконувати зобов'язання перед міжнародними партнерами.
Щоб отримати гроші, потрібно провести реформи. Депутати досі не ухвалили законопроєкти щодо НАБУ і НБУ, які унеможливлюють вплив політиків на зміни керівництва. Директор департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс зазначив, дискусія зосереджена на:
- зміцненні управління Нацбанком;
- відновленні й посиленні антикорупційної бази і судової влади;
- питанні енергетичної політики.
Ми вітаємо нещодавнє схвалення законів, які зміцнять судову систему в Україні, але необхідний більший прогрес у кількох інших сферах Отже, наші обговорення з владою продовжуватимуться і в наступному періоді,
– заявив він.
Втім президент вважає, що Україна перебуває на фінальній стадії виконання структурних маяків Міжнародного валютного фонду. За його словами, наша держава розпочала всі головні реформи. Після розмови з Володимиром Зеленським представники МВФ повідомили, що у вересні таки відвідають Україну.
Україна має сплатити державні борги
Експерти вважають, що шанси отримати гроші за програмою stand-by є. Тож важливо не звернути з правильного шляху. Зокрема гроші потрібні, щоб сплатити державні борги.