Про це у відеоблозі "До теми" розповів Андрій Вігірінський.
Читайте також: Інфляція: як вона впливає на наше життя і що необхідно знати кожному
"Втім, дивлячись на країни реципієнти таких інвестицій, розуміємо, що їх характер, вірогідно, був скоріше удаваним, ніж дійсно реальним, адже 5,9 мільярда доларів з цих сум концентруються на Кіпрі та, очевидно, не послужать цілям нарощення виробничих потужностей чи освоєнням та закріпленням на новому торговельному ринку зі створенням складової ланцюга доданої вартості", – сказав Вігірінський.
За його словами, Україні відомі не так багато прикладів, коли вітчизняні компанії ставали власниками активів за кордоном, а не просто здійснювали легалізацію чи вивід коштів. До таких прикладів варто віднести компанії харчової, аграрної та гірничо-металургійної промисловостей.
"Зокрема, мова йде про фабрики компанії "Миронівський хлібопродукт" у Нідерландах, Словаччині; завод "T.B. Fruit" – у Польщі, сукупні інвестиції понад сім мільйонів доларів; фабрики "Рошен" в ЄС; потужності групи "Метінвест" в Італії (Trametal), Болгарії (Promet Steel), США (United Coal Company), Великобританії (Spartan UK)", – зазначив експерт.
Відео повного випуску відеоблогу "До теми" з Андрієм Вігірінським за 27 вересня 2018