Спочатку на третій транш від МВФ у Києві сподівалися у вересні 2015 року, потім – у липні цього року. Грошей так і не дочекалися, та зрештою чи давати Україні чергову позику Фонд розгляне не швидше кінця серпня, повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева.

Розмір кредиту і досі невідомий. Та урядовці не втрачають оптимізму і розраховують, що до кінця року Україна отримає два транші на загальну суму 2,7 мільярда доларів.

У НБУ пояснюють: з виділенням грошей МВФ зволікає через "технічні питання". Мовляв, ми не встигли вчасно подати документи на розгляд.

Водночас робоча група фонду поїхала з України ще у травні. Експерти певні: найімовірніше, повезла невтішний звіт, що Україна погано виконала домашнє завдання і не впоралася з реформами.

Боротьба з корупцією в розумінні вашингтонського офісу МВФ – це не арешти старих корупціонерів. Це – ліквідація корупційних ям і можливостей для існування корупції в майбутньому,
– зазначає виконавчий директор фонду Блейзера Олег Устенко.

На МВФ орієнтуються й інші міжнародні донори. Черговий транш автоматично відчинить нам вікно для отримання західних грошей: кредити технічної допомоги від Єврокомісії на 1,2 мільйони євро та єврооблігації від США. Та Україна їх отримає лише після траншу МВФ.

Читайте також: Держборг України досяг 67 мільярдів доларів

Та найбільші ризики через вагання МВФ відчуває вітчизняний бізнес, який співпрацює з іноземними партнерами. Співпраця з Фондом для них основний критерій, що в Україну можна вкладати гроші.

До кінця року приватний сектор України повинен буде віддати 3-5 мільярдів доларів. Все через те, що у кредиторів немає довіри до України,
– наголошує Олег Устенко.

Через затримку з траншем Нацбанк уже був змушений погіршити прогноз обсягу золотовалютних резервів. А це може спровокувати черговий обвал курсу гривні вже восени, попереджають експерти. Відтак долар може коштувати і 30 гривень за одиницю.

Читайте також: Скільки мільйонів гривень держава заборгувала українцям