Війна обходиться дорого
Путін хвалиться економічним зростанням минулого року на рівні 3,6%, але воно здебільшого забезпечене трильйонами рублів, витраченими Кремлем на військово-промисловий комплекс.
Читайте також Заморожені російські активи, а не лише прибутки від них: які шанси отримати гроші від Росії?
Цей "бум" залишив позаду цивільну економіку, яка потерпає від ключової ставки центрального банку у 16% та втрати молодих працівників через військову службу, роботу в оборонній сфері та еміграцію.
Остання надія – Національний фонд добробуту на суму 135 мільярдів доларів, з яких лише 58 мільярдів доларів є ліквідними активами (доларами, акціями та облігаціями), а решта – переважно в китайській валюті та золоті. Минулого року Путін вивів з фонду 38 мільярдів доларів. Ще одне таке вилучення може спустошити його,
– пише видання The Wall Street Journal.
Зростання податків
Видання зазначає, що рішення підвищити податок, скоріш за все, було непростим. З початку свого правління майже чверть століття тому, версія Путіна податкової політики без представництва полягала в низьких податках в обмін на фіктивне представництво.
Нові ставки податку в 15% і 20% торкнуться близько 20 мільйонів росіян з річним доходом трохи вищим за національний середній, що становить 860 000 рублів або 9 500 доларів. По суті, Росія готує громадськість до того, що російські експерти називають "податковою мобілізацією".