На думку Сороса для порятунку світової економіки необхідно робити рішучі кроки.
Як пише він у своїй статті у „Financial Times“, по-перше, уряди країн Єврозони повинні створити єдине міністерство фінансів.
По-друге, контроль над основними банками повинен взяти на себе Європейський центробанк.
По-третє, ЄЦБ повинен дати можливість деяким країнам, наприклад Італії та Іспанії, проводити рефінансування за заниженими ставками.
"Ці кроки допоможуть заспокоїти ринки і дадуть Європі час на розробку стратегії росту, необхідну для вирішення боргових проблем регіону", — наголошує Джордж Сорос. Крім цього, підкреслює Сорос, особливо важливим і актуальним завданням для країн Європи є максимально знизити ефект від можливого дефолту Греції. | |
«Влада не пропонує рішення, вона просто тягне час. Це нормально для влади — вона завжди так робила» — мільярдер і фінансист Джордж Сорос |
На думку фінансиста існує дві групи ризику — банки та облігації таких країн як Італія та Іспанія, саме їх і потрібно зміцнювати першочергово, вважає мільярдер.
Джордж Сорос неодноразово висловлювався з критикою на адресу керівництва країн Європи, які, на його думку, недостатньо рішучі у своїх діях з порятунку Європи.
"Влада не пропонує рішення, вона просто тягне час. Вона завжди так робила, це нормально для влади. При такому розкладі, боюсь, вони роблять помилку", — сказав Сорос.