Що буде з соцвиплатами у майбутньому

Основні надходження від податків цього року будуть направлені на утримання армії та розв'язання питань оборони, розповів для 24 Каналу експерт із питань соціальної політики Андрій Павловський.

Читайте також Шеринг цифрових документів: відтепер до Пенсійного фонду можна ходити без паспорта

Натомість всі соцвиплати, в тому числі і пенсії, будуть покриватися коштом зовнішніх запозичень від США, Канади і ЄС.

Андрій Павловський

Експерт із питань соціальної політики

Крім грантових грошей, ми беремо ще й кредити у Міжнародного валютного фонду, зокрема вони також йдуть на покриття соцвиплат. Навіть попри часті запізнення коштів від західних партнерів допомога все-таки надходить. І це важливо для українського бюджету.

Нагадаємо! У 2024 році на соціальне забезпечення виділено понад 470 мільярдів гривень. З них найдорожчими бюджетними програмами будуть:

  • "Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду" – 271,9 мільярда гривень;
  • "Соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини" – 88,7 мільярда гривень,
  • "Виплата житлових субсидій та пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу" – 49,9 мільярда гривень,
  • "Соціальний захист дітей та сім’ї" – 27,6 мільярда гривень,
  • "Підтримка малозабезпечених сімей" – 20,2 мільярда гривень,
  • "Соціальний захист осіб з інвалідністю" – 6,4 мільярда гривень.

Олег Пендзин також наголосив, що усі військові видатки Україна фінансує власним коштом.

Олег Пендзин

Експерт "Економічного дискусійного клубу"

З прийнятої американської допомоги Україні у 2024 році у розмірі 61 мільярда доларів, лише понад 7 мільярдів доларів прийшли безпосередньо в бюджет на соціальні потреби. Все решта – це військова допомога, яка прийшла чи ще прийде у вигляді зброї й боєприпасів.

Раніше міністр Оксана Жолнович розповіла, що в Україні можуть скасувати прожитковий мінімум, а замість нього впровадити спеціальну грошову допомогу. Розмір такої допомоги залежатиме від складу родини та домогосподарства.