Американський регулятор підтримав документ форми 19b-4, у якому йдеться про правила торгівлі на біржі, але для повноцінного схвалення біржових фондів для Ethereum потрібно погодження документа форми S-1, де будуть вказані конкретні інвестиційні цілі, методи управління, фінансові дані тощо. Комісія з цінних паперів та бірж США пішла на цей крок менше, ніж за 6 місяців після схвалення біржових фондів, які інвестують у біткойн.
Варте уваги Зміни в виплатах від ООН: що чекає на пенсіонерів з 1 липня
Нагадаємо, що відповідне рішення ухвалили у січні 2024 року. Боротьба за цей дозвіл тривала понад 10 років, оскільки вперше про спотові біткойн-ETF заговорили ще у 2013 році. Водночас очільник цього відомства Гері Генслер додав, що остаточно питання про біржові фонди для другої найвідомішої криптовалюти у світі мають вирішити до вересня 2024 року.
Про наслідки рішень Комісії з цінних паперів та бірж США для біткойна, ефіріуму і криптоіндустрії – розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.
Що означало для біткойна рішення Комісії з цінних паперів та бірж США
Що таке ETF?
Це фонди, чиї акції можна придбати або продати на фондовій біржі. Такий фонд створюється та управляється компанією, яку називають ETF-провайдером. Компанія може керувати кількома ETF-фондами. Капіталізація цього сектору на сьогодні становить понад 8 трильйонів доларів.Загалом одним з основних наслідків схвалення ETF є підвищення довіри до криптовалют як “класу активів”. Так, завдяки рішенню американського регулятора доступ до Etherium отримало ширше коло інвесторів, адже ETF значно знижує бар’єри для входу на крипторинок.
Для прикладу, інвесторам не потрібно управляти криптогаманцями, розбиратися з приватними та публічними ключами. В результаті криптовалюти є привабливішими для тих, хто звик до традиційних інвестицій.
Інші переваги запуску ETF для криптоіндустрії:
спрощення придбання та продажу криптовалюти через звичайні брокерські рахунки на фондовому ринку;
наявність правил та принципів, які сприяють прозорості процесів й захисту інтересів інвесторів на фондовому ринку.
Водночас володіння ETF на криптовалюту в рівнянні з володінням криптовалютою напряму має низку недоліків. Зокрема, йдеться про такі:
Відсутність права власності на актив, оскільки ним володіє зберігач;
Інвестиція у стратегію менеджерів ETF-фондів – це означає, що неможливо обрати інші стратегії, зокрема, складніші;
Волатильність – на ринку криптовалют все ще фіксують різкі цінові коливання, а з ETF немає можливості застосовувати власні стратегії управління ризиками;
Високі комісії – найімовірніше, інвестиції у крипто-ETF будуть пов'язані з набагато вищими комісіями, ніж придбання криптовалют напряму.
У день схвалення біткойн-ETF курс біткойна досягнув 47 тисяч доларів за монету в ході загалом приглушеного підйому. Проте варто наголосити, що у 2023 році саме очікування, що Комісія з цінних паперів та бірж США нарешті схвалить біржові фонди для біткойна, допомогло цифровій монеті оговтатися від “криптозими” 2022 року як криптовалюті, так і всій індустрії. З початку 2024 року курс зріс на 46,66%, згідно з даними MarketWatch.
Схвалення Ethereum-ETF: реакція на ринку та прогнози
Друга за популярністю монета почала стрімко дорожчати уже завдяки чуткам про схвалення Ethereum-ETF. Зокрема, 20 травня монета подорожчала на 20%, а 21 травня – ще на 12%. Напередодні оголошення рішення американського регулятора курс цієї криптовалюти злетів до 3900 доларів за штуку.
Загалом з початку року цифрова монета подорожчала на 48,63%. Наразі вартість криптовалюти торгується на рівні 3399 доларів за монету, а її ринкова капіталізація коливається на рівні 408,4 мільярда доларів.
Варто також додати, що засновник MicroStrategy Майкл Сейлор вважає, що схвалення Ethereum-ETF – це ще одна лінія оборони для біткойна. У подкасті “What Bitcoin Did” він зазначив, що запуск спотових Ethereum-ETF сприятиме прискоренню інституційного прийняття, адже інвестори, які раніше мали сумніви, тепер визнаватимуть криптовалюти як законний клас активів.
З іншої сторони, аналітики QCP Capital 27 травня зафіксували зростання інтересу за кол-опціонами на Ethereum, зокрема завдяки схваленню біржових фондів. Тож вони оптимістично оцінюють перспективи монети.
У Bernstein вважають, що загальна вартість біржових фондів на основі біткойна та Ethereum зросте до 450 мільярдів доларів у найближчі два роки. Це означає, що в ці роки у криптовалютні ETF надійде понад 100 мільярдів доларів.
Як безпечно купити Ethereum
На фоні останніх подій Ethereum опинився у центрі особливої уваги. Тому доречно буде нагадати, як безпечно та швидко купувати криптовалюту, в тому числі й Ethereum.
Максимально спростити процеси у криптосвіті, для прикладу, допомагає одна із найбільших криптобірж Європи WhiteBIT, яка пропонує своїм клієнтам більше ніж 270 активів та більше ніж 520 торгових пар, серед яких можна робити вибір для проведення бажаних транзакцій.
Покрокова інструкція для придбання Ethereum на WhiteBIT:
Реєстрація та верифікації на біржі;
Поповнення криптогаманця;
Наступний крок – це придбання криптовалюти.
Для цього потрібно провести обмін фіатної валюти (долар, євро, гривня тощо) на криптовалюту, зокрема, Ethereum. Це один із найпростіших варіантів для придбання цифрових монет.
Як це зробити:
обрати вкладку "Торгівля" – "Обмін";
обрати пару для операції;
вказати суму активу, на яку ви бажаєте здійснити транзакцію;
натиснути "Підтвердити".
Більше про реєстрацію, верифікацію та поповнення балансу можна дізнатися з відеоуроку WhiteBIT:trading.