Прокурор просив, щоб суд взяв Каленського під варту на 60 днів з альтернативою застави у 20 мільйонів гривень, повідомляє Інтерфакс-Україна. Однак ВАКС зобов'язав підозрюваного не відлучатися з Київської області, не спілкуватися зі свідками, серед яких є глава НБУ Яків Смолій, здати паспорти і носити електронний браслет.
Читайте також: САП повідомила про підозру у справі VAB банку 8 людям
Каленського також хотіли взяти на поруки перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, заступник голови Роман Борисенко і члени правління Дмитро Сологуб та Олег Чурій.
Адвокати Каленського заявляли про необґрунтованість звинувачень і неможливість утримання посадовця під вартою з урахуванням його віку і фізичного стану.
В чому саме звинувачують Каленського?
Звинувачення на адресу Каленського полягають у його згоді із завищеною оцінкою майна банку, в той час як, згідно з версією слідства, була інформація про його недостатність для видачі кредиту на таку суму.
Що відомо про справу VAB банку?
Протягом 11 та 12 листопада НАБУ оголосило підозри низці осіб у справі про крадіжку рефінансування 1 мільярда 200 мільйонів гривень (стабілізаційного кредиту на підтримку роботи банку), виділеного на VAB банк. Цими грошима незаконно заволоділи у жовтні 2014 року. Вже через місяць НБУ визнав VAB банк неплатоспроможним, а 20 березня 2015 року ліквідував цей банк.
Підозрювані у справі:
- експерший заступник голови НБУ Олександр Писарук,
- члену ради НБУ Микола Каленський,
- ексдиректорка генерального департаменту банківського нагляду НБУ Алла Шульга,
- голова наглядової ради і заступник глави правління VAB банку,
- троє посадовців приватних компаній, пов'язаних з власниками банку.
Суд вже взяв під варту Шульгу з альтернативою застави у 15 мільйонів гривень.