Криптовалюти є найприбутковішими, але водночас найризиковішими активами для інвесторів. Проте є спосіб мінімізувати ризики.

До теми Новачкам щастить: як купити свою першу криптовалюту

Що таке опціони

Опціони – це контракти, які дають інвестору право купити або продати певний актив за заздалегідь визначеною ціною напередодні або в день закінчення терміну дії контракту. При цьому опціонний контракт на відміну від ф’ючерсного не зобов’язує інвестора купувати чи продавати актив, а дає лише таке право.

Основна перевага опціонів в тому, що вони дозволяють суттєво знизити ризики для трейдерів. Опціон можна порівняти зі страховкою для трейдера, який невпевнений, чи буде той чи інший актив рости / падати в ціні.

Як це працює на практиці

Є два типи опціонів: сall (придбання активів) та put (продаж активів). Розберемо на прикладі call-опціону, як це працює.

Трейдер купує опціон, який дає йому право купити 0,1 біткойна за ціною 3,9 тисячі доларів впродовж місяця. За таку можливість він сплачує преміум – 20 доларів.

  • Оптимістичний сценарій. Якщо протягом місяця біткойн виростає в ціні і коштує вже 4,1 тисячі доларів за 0,1 біткойна, то трейдер користається опціоном і заробляє на такій угоді 180 доларів (200 доларів на різниці мінус 20 доларів преміуму).
  • Песимістичний сценарій. Якщо ж за місяць біткойн падає в ціні до 3,7 тисячі доларів за 0,1 біткойна, то трейдер просто не користується послугою опціону, бо вона стає невигідною. При цьому трейдер втрачає всього 20 доларів преміуму як плату за його неправильний прогноз. Якби трейдер не скористався опціоном, а просто купив біткойни тоді, то збиток для нього сягнув би 200 доларів.

Зверніть увагу, що суми умовні. Вартість преміуму завжди різна і залежить від вартості активу, суми контракту та його терміну.

Фактично ризик для покупця опціону становить лише втрата преміуму, а от для продавця опціону – ризики більші.

Як торгувати опціонами

Торгувати опціонами українці можуть на одній з криптобірж – Bybit саме додала таку можливість для своїх клієнтів.

Наші клієнти з нетерпінням чекали додавання опціонів, досі на ринку немає настільки ж революційного та затребуваного продукту. Ми впевнені, що наше сучасне рішення задасть новий рівень у галузі та зміцнить тренд торгівлі криптовалютними опціонами, як це зробив Robinhood для опціонів на акції. Ми хочемо запропонувати клієнтам те, чого вони чекають від Bybit – торгівля опціонами з найкращою ліквідністю та надійністю.

Бен Чжоу

Співзасновник та CEO Bybit

Фахівці криптобіржі Bybit розповіли 24 каналу, що їхні користувачі зможуть торгувати опціонами та безстроковими контрактами USDC (стейблкойн, прив’язаний до долара), використовуючи маржу портфеля.

Така модель заснована на управлінні ризиками. Вона підходить досвідченим трейдерам, а також маркет-мейкерам та інституційним клієнтам. Опціони дозволяють збільшити використання коштів на основі базової ціни та волатильності.

Завдяки цій функції платформа стане повністю інтегрованим центром торгівлі зі зручним інтерфейсом, підтримкою відкритого API та гнучкою торгівлею лінійними європейськими опціонами,
– зазначають фахівці Bybit.

Що відомо про Bybit

Біржа Bybit зарекомендувала себе як надійна, стабільна і зручна платформа з однією з найкращих ліквідностей на ринку. Протягом року вона продемонструвала неймовірне зростання на 99,99% з пропускною спроможністю 100 000 TPS та показником 30 000 транзакцій на піку завантаження.

Переваги Bybit для користувачів

  • Платформа пропонує один з найнижчих у світі спредів – тобто різницю між продажем та купівлею активу – та одну з найкращих у галузі ліквідностей.
  • Трейдери отримують найкращі котирування та швидке виконання навіть під час високої волатильності.
  • Завдяки низькому порогу входу на крипторинок користувачі по всьому світу можуть здійснювати угоди з миттєвим виконанням.

Тож, якщо ви вже довго придивляєтеся до крипторинку, але вас відлякують його ризики, саме час придивитися до опціонів.