Експорт Китаю в Росію та імпорт з Росії у 2022 році становив 3% від загальної торгівлі Китаю, повідомив на брифінгу прессекретар Головного митного управління Лю Далянг. В китайських юанях обсяги торгівлі з Росією склали 1,28 трильйона юанів.
Цікаво Путін підкуповує бідних, але збільшення виплат не врятує Росію від зубожіння, – Bloomberg
Постачання китайських товарів до Росії зростають пів року поспіль. Також Росія більш ніж удвічі збільшила експорт скрапленого нафтового газу залізницею до Китаю у 2022 році.
Як Китай нарощує торгівлю з Росією
- Згідно з даними найбільшого російського виробника "Газпрому", у 2022 році імпорт Китаєм російського природного газу через трубопровід "Сила Сибіру" мав зрости щонайменше на 50%.
- Імпорт російської сирої нафти в Китай зріс на 10% у порівнянні з минулим роком за перші 11 місяців і склав майже 80 мільйонів тонн.
Імпорт із Росії зріс на 8,3%, уповільнившись порівняно із зростанням на 28,5% у листопаді, оскільки сплеск заражень COVID-19 після раптового припинення суворих обмежень у Китаї вплинув на внутрішній попит.
Однак після зміни політики Китаю щодо COVID-19 Росія та Китай готові якнайшвидше відновити взаємні подорожі та поглибити свою стратегічну співпрацю, заявив цього тижня Чжан Ханьхуей, посол Китаю в Росії.
Які ще країни наростили торгівлю з Росією
- Незважаючи на сильні економічні санкції, станом на осінь 2022 року загальний торговий обіг збільшився не лише з Індією та Китаєм, а і з деякими європейськими країнами.
- Станом на листопад 2022 торгівлю з Росією посилили Туреччина(+198%), Індія(+310%), Китай(+64%), Японія(+13%), Бразилія(+106%), Бельгія(+81%), Іспанія(+57%) та Нідерланди(+32%).
- При цьому країни ЄС зменшили споживання російського газу з 42% до 6%. За словами єврокомісара з питань внутрішнього ринку, наразі ЄС майже не залежить від російських постачань газу.