Сучасний ритм життя навчив людей контролювати кілька справ одночасно. Криптотрейдер також повинен бути таким собі Юлієм Цезарем і робити кілька речей водночас – слідкувати за новинами, коливаннями на ринку та приймати інвестиційні рішення.

Корисно Просто і швидко: як навчитися інвестувати в криптовалюту

Але не обов’язково все робити власноруч. Сучасні технології пропонують не просто полегшити трейдеру його роботу, а головне – зробити її ефективнішою. Для цього є торгові боти, які на основі ваших торгових налаштувань можуть укладати угоди автоматично.

Торгові боти бувають різними. Щоб зрозуміти різницю між ними та вибрати оптимальний для себе варіант, журналісти 24 каналу поспілкувалися з фахівцями глобальної криптобіржі Bybit. Біржа пропонує універсальну платформу для автоматизованої торгівлі криптовалютами, на якій можна без редагування коду налаштувати торгові роботи різних видів з ефективними торговими стратегіями.

Торгові боти економлять час і підвищують дохідність інвестицій без додаткових витрат,
– зазначили фахівці Bybit.

Як працюють грід-боти Bybit

Грід-боти допомагають трейдерам реалізовувати стратегію грід-торгівлі. Вона дозволяє отримувати прибуток на різниці між мінімальною та максимальною цінами. Маючи грід-бота, можна налаштувати низку ордерів на купівлю та продаж у будь-якому ціновому напрямку шляхом створення торгової сітки ордерів, які очікують спрацювання.

Як це працює на практиці? Ви можете налаштувати бота, аби той розмістив ордер на купівлю біткойна, коли той опуститься до 19 тисяч доларів. Як тільки ціна опуститься і ваш бот здійснить купівлю, він розмістить одразу ордер на продаж активу вже за 19 100 доларів. Все це робиться без участі інвестора – від нього потрібні лише задані параметри.

Що таке DCA-бот Bybit

DCA-роботи Bybit працюють за принципом інвестування через рівні проміжки часу (DCA — dollar cost averaging, що дослівно перекладається як усереднення доларової вартості). Крипторинок – високоволатильний. Ця стратегія ж дозволить мінімізувати вплив волатильності при купівлі криптоактивів.

Ця стратегія підходить для довгострокових інвесторів, оскільки вона усуває емоції з процесу формування інвестиційного портфеля,
– пояснюють фахівці Bybit.

У чому різниця між ботами

DCA-бот Спотовий грід-бот
Купівля монет через рівні проміжки часу Купівля/продаж монет у заданому діапазоні
DCA-бот знижує ризики купівлі за завищеною ціною, бо інвестиції здійснюються через рівні проміжки часу. Грід-бот найкраще працює, коли певна пара рухається в боковому діапазоні без чітко вираженого висхідного чи низхідного тренду.
У випадку з DCA-ботом знижується вплив волатильності ринку, а вартість наближається до середньоринкової. З грід-ботом можна отримувати прибуток на коливаннях ринку, не володіючи великою кількістю монет.

Як вибрати бота

Ви можете використовувати обидва боти. Але важливо розрізняти, в яких ситуаціях обрати той чи інший бот, щоб використати його переваги якнайкраще.

У спотових грід-ботах використано найпростіший принцип торгівлі — "купуй дешево та продавай дорого". Його можна застосовувати практично на будь-якому ринку незалежно від тренду. Але найефективніший він на ринку без чітко вираженого висхідного чи низхідного тренду.

Наприклад, якщо ви впевнені, що біткойн залишатиметься в діапазоні між 20 і 30 тисяч доларів, то спотовий грід-бод дозволить постійно отримувати прибуток, не прогнозуючи ринкові тренди.

Цей бот доволі гнучкий:

  • його можна налаштувати для короткострокової торгівлі – бот укладатиме по кілька угод на день з невеликими прибутком.
  • або ж вибрати довгостроковий широкий діапазон і заробляти на змінах у довгострокових трендах.

Натомість DCA-боти підійдуть для довготривалих інвесторів. Особливо вони будуть корисними початківцям, які щомісяця хочуть інвестувати невелику суму грошей, але невпевнені, як це зробити правильно.

Стратегія інвестування через рівні проміжки часу ідеально підходить для інвесторів-початківців, які прагнуть сформувати довгостроковий портфель: вона працює за принципом невтручання, що може чудово підійти недосвідченим інвесторам,
– пояснюють фахівці Bybit.

Припустімо, інвестор Андрій кожні 3 місяці протягом року інвестує 1000 доларів у біткойн. Хоч сума однакова, кожного разу Андрій купує різну кількість біткойнів, адже його вартість відчутно коливається.

Відтак у 4 кварталі портфель BTC Андрія складає 6 650 USDT (35 000 USDT * 0,19 BTC). Тобто його інвестовані 4 тисячі "погладшали" на 66%.

Теоретично, якщо ціна BTC протягом цього періоду зростає, Андрій отримує позитивний приріст інвестицій завдяки інвестуванню через рівні проміжки часу. Одним словом, якщо ви бачите в активі бичачий потенціал (тобто, що він може падати в ціні) і плануєте володіти ним у довгостроковій перспективі, варто скористатися DCA-ботом.

Що відомо про Bybit

Це глобальна криптобіржа, яка об’єднала навколо себе вже понад 10 мільйонів інвесторів та однодумців по всьому світу. Вони торгують на споті і деривативах, відкривають криптовалютні депозити та купують токени NFT.

Торгові боти – це один з безлічі інструментаріїв на Bybit для кращого досвіду інвестування та ширших можливостей. Вони легкі у використанні, а з їхньою допомогою інвестор здатний ефективно укладати вигідні угоди, заощаджуючи час і гроші, а також усуваючи з процесу елемент емоцій.