Взаємні санкції

Днями міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан критикував Ізраїль за заборону на участь турецьких військових вантажів у доставці гуманітарної допомоги до Гази. Він обіцяв ввести заходи у відповідь до оголошення Ізраїлем перемир'я та дозволу на доставку допомоги.

Читайте також Газові проєкти Росії: про що попередив Держдеп США

Відтак, Туреччина вже заборонила понад 50 товарів, включно з алюмінієм, сталлю, будматеріалами, авіапальним та хімдобривами, заявивши про негайну дію цих обмежень.

Немає виправдань для Ізраїлю блокувати нашу спробу доставити допомогу повітрям голодуючим людям Гази,
– зазначає Фідан.

Туреччина загалом описує дії Ізраїлю в Газі як "воєнні злочини", і висловлює підтримку ХАМАСу.

Позиція Ізраїлю

У відповідь на заяви Туреччини міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац сказав, що Ердоган "знову жертвує економічними інтересами народу Туреччини заради своєї підтримки вбивць із ХАМАСу в Газі".

Він також зазначив, що звернувся до організацій в США з проханням припинити інвестиції в Туреччину та утриматися від імпорту турецьких товарів.

Туреччина та Ізраїль нормалізували відносини, призначивши посольств у своїх відповідних країнах у 2022 році після років напруженості. Але з січня турецька влада затримала десятки осіб, у тому числі приватних детективів, за підозрою у шпигунстві на користь Ізраїлю, переважно за палестинцями, які проживають у Туреччині.