Про прогрес у детінізації ринку алкоголю написав у телеграмі міністр Кабміну Дмитро Дубілет.
Зверніть увагу: Податкова служба запустила сервіс перевірки акцизних марок онлайн
За його словами, одним з індикаторів успішності боротьби з тіньовим ринком алкоголю є різке зростання надходжень у бюджет від акцизного податку.
У 2019 році в бюджет надходило стабільно менше, ніж у 2018 році. Однак впродовж двох останніх місяців помітний різкий стрибок. Приблизно 400 мільйонів гривень додатково за листопад та грудень 2019 року.
Якими були надходження від акцизного податку в бюджет / Телеграм Дмитра Дубілета
Які причини такого стрибка
- В Укрспирті, який зараз готується до демонополізації, з'явилося нове керівництво (Сергій Блескун).
- Відбувається кадрове оновлення в податковій міліції та інших силових органах.
- Уряд почав співпрацювати з бізнесом щодо нелегальних виробників алкоголю.
Серед планів на 2020 рік, за словами Дубілета, закінчити перезавантаження ключових органів. Боротися з тіньовим ринком допомагатимуть технології – від лічильників на виробниках спирту до електронної акцизної марки.
Важливо! В уряді працюють над проєктом запровадження електронних акцизних марок. Їх перевірятимуть автоматично на касах супермаркетів, пробиваючи розміщений на марці штрих-код.
Що таке звичайна акцизна та електронна акцизна марка? Звичайна акцизна марка – це папірець, який клеять на алкоголь та іншу продукцію. Свідчить про сплачений податок. У разі електронної акцизної марки система дозволяє відстежувати продукцію в електронній формі з моменту виробництва до моменту продажу.