Як відбуватиметься погашення заборгованості

Погашення боргів Судану перед МВФ буде відбуватися внаслідок використання коштів, накопичених на спеціально створених для таких випадків рахунках, а саме:

  • Спеціального страхового рахунку (SCA-1) та адміністративного рахунку відстрочених зборів, шляхом використання 100% коштів, доступних на адміністративному рахунку відстрочених зборів, та 865 мільйонів спеціальних прав запозичення (СПЗ) із 1,1 мільярда СПЗ на рахунку SCA-1.
  • Внаслідок додаткових грантових коштів країн-членів МВФ.

Варто ознайомитись Депутати запропонували реструктуризувати держборг України перед МВФ

Що таке СПЗ

Спеціальні права запозичення (СПЗ) – резервний та платіжний засіб, що емітується МВФ та існує лише в безготівковій формі у вигляді записів на банківських рахунках.
Дані з Вікіпедії

Чому Україна вирішила допомогти Судану

Пропозицію щодо підтримки ініціативи МВФ, стосовно списання боргу Судану узгодили Міністерство розвитку економіки, Міністерство юстиції та Нацбанк. Однак, Міністерство закордонних справ у листі від 19 квітня 2021 року повідомило, що не підтримує зазначену Ініціативу з міркувань політичного характеру.

Необхідно зазначити, що ініціатива щодо Судану є аналогічною тим ініціативам, які були реалізовані у 2008 році стосовно Ліберії та у 2020 році стосовно Сомалі,
– йдеться у пояснювальній записці до проєкту.

Зауважимо, що Судан – остання країна, яка станом на сьогодні має прострочену заборгованість перед МВФ та може брати участь у зазначеній Ініціативі.

Яку суму допоможе погасити Україна

Списання боргу Судану відбудеться у пропорційному співвідношенні до розміру квоти України в МВФ у сумі 4,2 мільйона СПЗ, що дорівнює близько 6 мільйонів доларів. Решта коштів у розмірі близько 12,5 мільйонів СПЗ будуть зараховані на рахунок України в СПЗ, які надалі будуть використані для погашення відсотків за кредитами МВФ.