Які місця посіли українські міста
Столиця України посіла 312 місце в рейтингу згідно із індексом вартості життя. Вона розташувалася між Медельїном, Колумбією та Хошиміном, В'єтнамом.
Читайте також: Мінфін оцінив обсяг допомоги союзників України з початку війни
Таким чином, у Києві, порівняно з Нью-Йорком, ціни на споживчі товари нижчі на 68%, оренда житла нижча на 89%, харчові продукти дешевші на 72%, ціни в ресторанах – на 70% нижчі, а середня зарплата – менша на 64%.
Інші міста України в рейтингу зайняли:
- Харків – 337 місце,
- Одеса – 334 місце,
- Львів – 339 місце,
- Дніпро – 340 місце.
Топ-5 найдорожчих міст у світі
Очолює рейтинг найдорожчих міст Гамільтон, Бермуди. Попри нижчу купівельну спроможність ніж у Цюриху та Базелі (Швейцарія), у Гамільтоні найвищий індекс вартості життя, оренди, харчових продуктів і ресторанів.
До прикладу, вартість оренди житла в Гамільтоні, в середньому, на 676,8% вища, ніж у Києві. А от американське місто Сан-Хосе, посіло друге місце по індексу оренди та ресторанів у світі.
Як відрізняються ціни на продукти у найдорожчих містах
Водночас ціни на продукти в Києві значно менші, ніж у пʼяти найдорожчих містах світу. Так, Гамільтон на 324,8% дорожче, ніж Київ, а Цюрих – на 282,4%. Відповідно Лозанна – на 268.4% та Сан-Хосе на 255,7% дорожче.
Топ-5 найдешевших міст у світі
Своєю чергою, до рейтингу найдешевших міст увійшло 3 пакистанських міста та два індійських. Найдешевше місто у світі – Карачі, Пакистан. У ньому проживання на 39,1% дешевше, ніж у Києві, та відповідно вартість оренди нижча на 73.6%.