Також, за даними аналітиків НБУ, це відбувається через посилення внутрішнього попиту, що також зростає. Про це на брифінгу заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Читайте більше Стартова ціна – 830 мільйонів: Фонд гарантування виставив на аукціон 2 літаки Boeing

України виходить з кризи

Аналізуючи показники діяльності банківської системи з точки зору фінансової стабільності, ми бачимо, що економіка виходить з 16-місячної кризи,
– заявив заступник глави НБУ.

Криза в економіці виникла через пандемію COVID-19. Згідно зі звітами фінансової стабільності, "для банківської системи криза, по суті, так і не почалася".

Сологуб також додав, що хоч й було багато побоювань, з огляду на ситуацію в банківській системі під час минулих криз, та "зараз ситуація цілком нормальна".

На думку заступника глави НБУ, це підтверджує, що "болючі реформи 2015 – 2016 років, які сьогодні продовжуються і в небанківському фінансовому секторі, дали позитивний результат".

Стрес-тестування банків НБУ

Сологуб заявив, що регулювання фінансового сектору лишається важливим завдання НБУ.

"Тому цього року ми відновлюємо стрес-тестування банків для того, щоб гарантувати стабільність фінансової системи, яка буде надійною запорукою економічного зростання в країні", – додав Сологуб.

Останні новини НБУ: коротко

  • 18 червня у НБУ заявили, що офіційний обмінний курс гривні до долара зміцнився на 4,5%. Заступник голови Національного банку Юрій Гелетій заявив, що з кінця квітня 2021 року ревальваційні тенденції посилилися.
  • 17 червня у НБУ також розповіли, що економіка цього року зросте.Там зазначили, що вона вже зростає. Це помітно у другому кварталі на тлі низької бази минулого року.
  • Голова Національного банку України Кирило Шевченко, під час пресбрифінгу 17 червня, повідомив, що залишає облікову ставку на рівні 7,5%. Детальніше читайте за посиланням.