Україна може почати видобуток сланцевого газу на перших відкритих родовищах через 3-5 років. Про це заявив представник компанії Сергій Косейчук.
Він розповів, що Україна почала активно вивчати питання видобутку сланцевого газу з 2010 року. "Сьогодні виділено кілька перспективних ділянок - 11 у Західній Україні та 7 у Східній. Через 3-5 років ми можемо почати видобуток сланцевого газу на перших відкритих родовищах. Зараз треба провести цілий ряд геологорозвідувальних робіт", - сказав він.
Відповідаючи на питання, яка може бути собівартість видобутку сланцевого газу, Косейчук сказав, що "вона буде вищою за видобуток природного газу, проте за рахунок пільгового оподаткування та фінансової підтримки з боку держави або інвестора можна буде компенсувати різницю в ціні".
"Сьогодні в питанні видобутку сланцевого газу ми активно співпрацюємо з американськими і європейськими компаніями", - додав він.
У той же час директор Інституту геологічних наук Національної академії наук України Петро Гожик вважає, що Україна не зможе почати видобуток сланцевого газу в такі швидкі терміни.
"В Україні є цікаві родовища сланцевого газу, зокрема, в Чернігівській, Рівненській областях. Однак там треба провести цілий ряд досліджень і робіт, щоб зрозуміти про які обсяги газу йдеться. А це час. Тому почати видобуток сланцевого газу ми зможемо не раніше, ніж через 5-7 років", - сказав учений.