Із десяти критеріїв, за якими складають рейтинг експерти Світового банку, офіційний Київ зміг покращити позиції за чотирма. Найбільше Україні вдалося піднятися за компонентом "одержання дозволів на будівництво" – зі 140-го на 35 місце; та "сплата податків" – з 84-ї на 43 сходинку. За пунктами "приєднання до електричної мережі" та "врегулювання неплатоспроможності" покращення досягнуто лише на дві та одну позицію відповідно.

Читайте також: Бізнес і в Африці бізнес: чому Україна не розширює експорт

Це вже не перший рік, коли Україна поступово піднімається у рейтингу Doing Business. Якщо минулого року Київ перебував на 80 сходинці, то два роки – на 83-й, а в рейтингу Doing Business-2015 – на 87 позиції.

Попри загальне зростання на чотири місця та позицію у першій сотні рейтингу, Україна залишається однією із країн-аутсайдерів Doing Business серед держав пострадянського простору, випереджаючи лише Киргизстан (77 місце) та Таджикистан, що потрапив у другу сотню рейтингу (123 місце). Для порівняння, Грузія перебуває у рейтингу на дев'ятому, Естонія – на 16-му, Росія – на 35-му, Білорусь – 38-му, а Молдова – на 44 місцях відповідно.

Читайте також: Банк Порошенка збільшив прибуток в два рази

Лідером рейтингу, як і торік, стала Нова Зеландія. За нею йдуть Сінгапур, Данія, Південна Корея та Гонконг. На останньому, 190 місці – Сомалі. Німеччина посіла 20 місце, втративши у рейтингу три позиції.

Рейтинг Doing Business показує якість регулювання підприємницької сфери. Світовий банк представляє цей індекс з 2003 року. Серед критеріїв оцінки – легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, податки, законодавчий захист контрактів тощо.