Це передбачено умовою “бери або плати “ довгострокового контракту, заявив журналістам голова російського газового монополіста Олексій Міллер. Розірвати кабальну угоду, запевняють юристи, Україні буде важко. Хіба що вдасться довести, що на українську сторону чинили протиправний тиск.
“Там чітко стоять арбітри на позиції, що є компанії, є підписані цими компаніями угоди, і ці угоди повинні виконуватися. Якщо на певному проміжку часу одній зі сторін стає невигідно виконання цієї угоди і вона йде до суду з намаганням якось розхитати ситуацію, то там до таких компаній ставляться з певним скепсисом і вже спочатку навіть настрій буде не той“, - каже керуючий партнер ЮФ “Ілляшев та партнери Михайло Ілляшев “.
Нагадаємо, “Нафтогаз “ подав до “Газпрому “ офіційну заявку на зниження закупівлі у наступному році газу до 27 млрд. кубів попри попередження юристів та експертів, що така сміливість країні коштуватиме дорожче, аніж зайвий газ.
У кулуарах Кабміну вже сьогодні говорять про те, що у найгіршому випадку готові судитися з російським монополістом, втім відкрито ніхто з керівництва держави про це не заявив.