Коли ж Туркменістан, Казахстан і Азербайджан домовляться про будівництво газопроводу, Україна буде готова брати в ньому участь.
Тим часом експерти закликають уряд підтримати проект не лише на словах, але й матеріально. Причому вже зараз, адже з часом газу в цій трубі на Україну може не вистачити.
“Тобто, будувати й транскаспійський газопровід, і, можливо, долучатися до будівництва “Набукко”, наприклад. Отримати частку 10-20%. І, враховуючи це, ми потім могли б отримати можливість, я б сказав, квоту на отримання газу”, - сказав експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.
Разом з тим, як зазначає експерт, непростий переговорний процес навколо створення транскаспійського газопроводу може затягнутися не на один рік. Тому, як альтернативу постачання природного газу, його можна розглядати лише в середньостроковій перспективі.
Втім, це реальна можливість. Якщо Україна таки домовиться про свою долю газу в цій трубі, то зможе отримати її в свою ГТС через територію Туреччини, Болгарії та Румунії.