Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 9 грудня, у четвер. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що внески становитимуть не менше, ніж 4% від зарплати.

Зверніть увагу Як змінюватимуться пенсії українців у 2022 році: дані з Держбюджету

"Інвестор, який купує такий державний об'єкт, протягом двох років після приватизації сплачуватиме внески до недержавних пенсійних фондів для більш ніж половини працівників підприємства", – написав Денис Шмигаль.

За словами прем'єра, відповідна програма стане одним із перших кроків до повноцінного впровадження накопичувальної пенсійної системи для всіх українців.

Пенсія в Україні: останні новини

  • У Міністерстві соціальної політики повідомили, що у 2022 році планують 5 етапів підвищення пенсій.
  • Водночас пенсіонерам у віці 70 – 75 років, починаючи з 1 жовтня 2022 року, доплачуватимуть по 300 гривень щомісяця,
  • З 1 грудня 2021 року відбувся перерахунок пенсії через збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та зростання мінімальної зарплати.
  • 2 грудня Верховна Рада остаточно схвалила проєкт державного бюджету на 2022 рік. Законопроєкт, зокрема, передбачає зростання мінімальної пенсії на 80 гривень при першому перегляді.

Текст публікації з телеграму Дениса Шмигаля:

Запроваджуємо накопичувальну пенсійну систему для працівників підприємств великої приватизації.

Сьогодні Уряд започаткував експериментальний проєкт – програму додаткового соціального захисту працівників, які підпадають під велику приватизацію. Інвестор, який купує такий державний об'єкт, протягом двох років після приватизації буде сплачувати внески в недержавні пенсійні фонди для більш ніж половини працівників підприємства.

Внески складатимуть не менш ніж 4% від зарплати. Це стане одним з перших кроків до повноцінного запровадження накопичувальної пенсійної системи для всіх українців. Президент України підтримує цю ініціативу і я впевнений, що Парламент так само її підтримає.