Крім того, клірингова діяльність має яскраво виражений галузевий та фрагментарний характер, фахівці ж пропонують зробити цей процес централізованим.

“Напевно, те, що стосується грошових розрахунків, - це буде НБУ, важко уявити іншого. І важко уявити якусь сепарацію грошових розрахунків від банківської системи. Що стосується цінних паперів - то регулятор це ДКЦПФР; що стосується товарних ринків - то тема дискусійна. Але існує указ Президента, по якому ця функція передається Міністерству економічного розвитку”, - каже голова ради АУФТ Сергій Антонов.

Водночас, експерти зауважують, що при створенні універсальної моделі клірингу мають бути враховані інтереси усіх учасників ринку.

“Як ця система буде взаємодіяти з біржами, з депозитарною системою? Модель єдиної такої взаємозалежної інфраструктури - вона дуже цікава і, мені здається, перспективна”, - вважає голова ДКЦПФР Дмитро Тевелєв.

Запровадження універсальної моделі має сприяти здешевленню вартості запозичень, у тому числі, державних, за рахунок підвищення ліквідності та розширення кола учасників торгів, зауважують фондовики.