Про це у своїй статті для видання "Апостроф" пише Артур Гор.

У матеріалі мовиться, що російський законопроект "Про внесення змін до Федерального закону "Про національну платіжну систему", який може заборонити громадянам України здійснювати грошові перекази з Росії до себе на додому – це своєрідна "відповідь" на заборону в Україні російських платіжних систем.

Після введення обмежень, по суті, в українських громадян у Росії залишилася тільки одна альтернатива: користуватися іноземними платіжними системами МoneyGram і Western union або здійснювати перекази електронних грошових коштів. Саме цю можливість і збираються прикрити парламентарії РФ, використовуючи новий закон. Аргументи наводяться наступні: українські санкції обмежують конкуренцію на російському ринку платіжних послуг на користь іноземних платіжних систем.

Щоправда, навіть якщо такі платіжні системи як МoneyGram і Western union не зможуть переказувати гроші з Росії в Україну, транскордонні перекази через банківську систему ніхто не скасовує. Але директор Украналітцентру Олександр Охріменко впевнений, що банківськими переказами зможуть скористатися далеко не всі трудові мігранти.

Читайте також: Майже половина українських заробітчан працюють у Росії

Можна, звичайно, переказувати валюту з рахунку на рахунок, це не заборонено, але чому платіжні системи типу Western union так популярні серед людей? Приходиш в офіс, віддаєш валюту, її швидко перерахували і ніяких рахунків відкривати не потрібно, система максимально спрощена. Багатьом це подобається, особливо заробітчанам. Тепер потрібно буде відкривати офіційно рахунок в Росії, вносити гроші на рахунок і з нього вже перераховувати в Україну. Це не заборонено. Але ж не всі гастарбайтери можуть відкрити рахунок в банку. Коли людина прийде в банк, природно, їй поставлять питання: на підставі якого статусу ти тут перебуваєш? А якщо у неї не все красиво з документами, то рахунок їй, природно, ніхто не відкриє. Адже скільки таких випадків, коли людина приїхала на тиждень до друзів, а працює вже третій рік,
– розповів Охріменко.

Відтак, Росія окрім задекларованого в законі захисту вітчизняних операторів платіжних систем, зможе ще й вичавити зі свого ринку праці нелегальних мігрантів з України, які не зможуть офіційно перераховувати гроші в Росію.

Натомість експерти впевнені, що люди завжди зможуть викрутитися і обійти заборони.

Святе місце, як відомо, порожнім не буває, і знайдеться величезна кількість альтернативних способів переказу грошей, більшість з яких будуть неофіційними, і неконтрольованими. А з урахуванням того, що в РФ зараз намагаються контролювати все і по максимуму, Росія втратить цей контроль, що в контексті її політики виглядає не зовсім логічно,
– додав виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Читайте також: Робота в Польщі: працю українських заробітчан хочуть легалізувати

Однією зі схем щодо чесного переказу грошей активно діляться користувачі в мережі. Суть її полягає в наступному: в Україні і Росії необхідно паралельно завести гаманці в одній з електронних платіжних систем. У Росії потрібно купити ваучер (як при поповненні рахунку мобільного телефону) і передати код його активації людині, який перебуває в Україні. Після того, як український одержувач введе цей код в своєму електронному гаманці, гроші надійдуть на рахунок, і вивести їх можна на банківську карту.

Користувачі запевняють, що система працює, більше того, ваучери багатьох електронних платіжних систем продаються без комісії – на яку суму купив, така ж сума і надійде на віртуальний гаманець. Звичайно, багато з цих систем офіційно не працюють в Україні, але в реальності, якщо пройти реєстрацію в такій системі, вказавши телефонний номер українського мобільного оператора, то збою не буде і гаманець без проблем відкривається.