Так, закон передбачає передачу всіх повноважень по виданню наказів нормативного характеру від Державної митної служби Міністерству фінансів України.
Зміни передбачають зменшення загальної вартості товарів, які можуть ввозитися громадянами на митну територію України без сплати податків через сухопутні і морські пункти пропуску, з 1000 до 500 євро. Варто зазначити, що в чинному Митному кодексі ця сума складає 200 євро.
Митний кодекс збільшить загальний термін тимчасового ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування зі 183 днів до одного року.
До змін належать і виняток митної брокерської діяльності з числа видів діяльності, на здійснення яких митними органами відповідно до Митного кодексу надаються дозволи. При цьому були залишені в силі чинного порядку ліцензування цієї діяльності.
Законодавці виключили з Митного кодексу положення, які надають митним органам право на здійснення судово-експертної діяльності; приведення термінів застосування адмінстягнень за порушення митних правил у відповідність до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Не буде у новому Митному кодексі і положень, що надають митним органам права самостійно виконувати рішення судів щодо конфіскації товарів, транспортних засобів у разі, якщо такі товари, транспортні засоби були попередньо видалені цими органами.
Як заявив глава профільного комітету Віталій Хомутинник, відповідний закон, вступить в силу через місяць з моменту його підписання Президентом.
Нагадаємо, що Верховна Рада Україна прийняла Митний кодекс в цілому як закон 3 листопада 2011 року. 11 січня Віктор Янукович ветував закон, бо він порушує конституційні гарантії права на підприємницьку діяльність, права власності, не відповідав Конституції України, іншим законам України; створював ризики ухилення від оподаткування, уникнення відповідальності за порушення митних правил.