Це котли, для роботи яких використовують дрова, вугілля або пелети – спеціальні гранули з торфу або відходів дерева та вугілля. За останній місяць продажі таких котлів зросли майже вдвічі.

Голова методичної комісії Київського енергетичного коледжу Ганна Ємець за специфікою роботи про економність твердопаливних котлів знає більше за інших. Вона сама у власному домогосподарстві все життя використовувала таке устаткування. Зараз, Ганна вирішила змінити свій старий, ще радянський котел на новий – більш сучасний, економний та безпечний.

Сучасні котли бувають чавунні та сталеві. Перші довше втримують тепло та більш довговічні. В Києві ціни на котли коливаються від двох з половиною до 60 тисяч гривень. А от найпопулярніша модель — середнього класу, коштує 14 з половиною тисяч. На жаль встановити твердопаливний котел, без зайвих винаходів та проблем можна лише у приватних будинках. Проте економічна вигода — гарантована.

Нагадаємо, уряд вирішив спільно з "Ощадбанком" кредитувати придбання твердопаливних котлів. Кабмін компенсуватиме громадянам 20 відсотків від вартості такого устаткування.