Це закріплено протоколом "Про визначення розміру прожиткового мінімуму (ПМ), мінімальної зарплати (МЗ) і посадового окладу співробітника I тарифного розряду єдиної тарифної сітки на 2012 рік", підписаним міністерством і федераціями працедавців і профспілок.
Представники профспілок рекомендували уряду затвердити в держбюджеті середньорічне зростання ПМ і МЗ до 1098 грн. Слід зазначити, що з 1 грудня поточного року МЗ підвищується з 960 до 1004 грн. Вже з 1 січня мінімальний стандарт буде піднятий до 1073 грн, а до грудня в результаті ще чотирьох підвищень збільшиться на 61 грн. В цілому зарплата до кінця року зросте на 130 грн. Мінімальний оклад працівника бюджетної сфери в середньому за рік збільшиться до 799 грн.
Погоджений розмір соцстандартів виявився нижчим, ніж раніше пропонував уряд в держпрограмі економічного і соціального розвитку наступного року, представленій в липні першим віце-прем'ром-міністром економрозвтику і торгівлі Андрієм Клюєвим. Передбачалося середньорічне зростання мінімальної зарплати на 19,4%, до 1150 грн. Проте в процесі переговорів з соціальними партнерами було запропоновано пониження темпів зростання МЗ. Якщо амбітний варіант також передбачав зростання МЗ до 1150 грн, то консервативний - до 1049 грн (пізніше в міністерстві говорили про 1051 грн).
Як відзначило джерело видання у Мінсоцполітіки, зупинившись на середньому показнику, в бюджеті необхідно буде передбачити 8,8 млрд грн додатково до 18,1 млрд грн, необхідних при консервативному варіанті.