За даними агентства "Bloomberg", 85% експертів впевнені в швидкому дефолті Греції. В результаті в липні країни, що розвиваються втратили близько 2 млрд доларів інвестицій. Для порівняння: на тлі заворушень в Єгипті фонди, орієнтовані на "emerging markets", втрачали і по 4 млрд доларів за тиждень. Тому від різкого нарощування позицій інвестори все ж утримуються.

Особливу роль у цьому питанні відіграє Китай. Він активно допомагає єврозоні, скуповуючи її борги, щоб убезпечити свою ж економіку. Так, китайці проявляють активний інтерес до боргів проблемних країн, включаючи Грецію, Португалію, Іспанію, Кіпр. З початку боргової кризи Китай вже купив облігації країн єврозони на 4 мільярди євро.

Торік обсяг двосторонньої торгівлі досяг 400 млрд євро. При цьому Китай увіз в Євросоюз удвічі більше товарів, ніж імпортував. Саме тому, якщо станеться дефолт, Пекін серйозно постраждає.

Другу причину вливань в європейську економіку аналітики бачать у прагненні КНР урізноманітнити свої валютні резерви і зробити ставку на євро, поступово нарощуючи частку єдиної валюти в структурі резервів.