Міністерство економічного розвитку і торгівлі України опублікувало серію інфографік про те, які товари Україна зможе ввозити в Канаду без мита і навпаки.

Зокрема, в договір потрапили продукти харчування і промислові групи товарів, з яких знімуть мита. Це означає, що варто очікувати зниження цін.

Згідно з договором, без мит будуть ввозитися риба і морепродукти, зернові, арахіс, шоколад, хлібобулочні та кондитерські вироби, фруктові соки, мінеральна вода, пиво і вино.

ЗВТ дасть доступ до ринку Канади всім сільськогосподарським товарам з України за винятком обсягів позатарифної квоти. Спеціальні умови лібералізації включають в себе 0% в рамках тарифної квоти на птицю, молочні продукти, яйця, сири, цукор.

"Український бізнес зможе скористатися безмитним доступом на новий ринок (Канада відкриває свій ринок для українських товарів на 99%), в той час як з’явиться можливість для імпорту обладнання, ноу-хау та технологій. Відповідно до Угоди, українські підприємці отримають підтримку у виході на канадський ринок, зокрема через проект Canada-Ukraine Trade and Investment Support project - CUTIS (CUTIS)", – розповіли у міністерстві.

Нагадаємо, Україна і Канада підписали угоду про зону вільної торгівлі. Документ набув чинності одразу після підписання, а імплементуватись угода буде впродовж семи років.