Електроприлади можуть згоріти
Експерт з ЖКП Олег Попенко, у коментарі 24 каналу, розповів, що електроприлади цілком можуть "згоріти" через віялові відключення.
Читайте також Паспорт, репутація і квиток в кіно: як використовуватимуть NFT у майбутньому
Це може відбутись після того, як у вас відключили електроенергію, а потім подали її до оселі.І під час подачі не завжди вона іде на рівні 220 вольт.
Перед розмовою з 24 каналом у пана Попенка не було електроенергії в помешканні, а коли її дали, то прилад відсікач (роле) на холодильнику зафіксував напругу в розетці на рівні 350 вольтів. Тож на прикладі з власного життя експерт доводить, що перепади електроенергії цілком реальні під час віялових відключень.
Тобто якби у мене не стояли відсікачі, то вся техніка могла б погоріти при таких перепадах напруги в мережі. На кожен вхід у мене стоїть окремий регулятор,
– ділиться він.
Як вберегти електроприлади від перегорання
Експерт пояснює, що у квартирі ви можете поставити відсікач (роле) на кожен вхід, де є потужний прилад. Наприклад, окреме роле на бойлер, на холодильник, на теплу підлогу тощо.
Це дасть можливість при перепадах напруги в мережі зберегти власну техніку,
– розповідає Попенко.
Що робити бізнесу
Також убезпечити приміщення від перепадів електроенергії може й бізнес. Для цього в офісних приміщеннях встановлюються безперебійники. До слова, вони постійно працюють в банках.
Тобто на випадок відсутності, або перепадів електроенергії продовжує працювати безперебійник і дає можливість зберегти всю необхідну інформацію і продовжити працювати не залежно від перепадів напруги в мережі,
– ділиться експерт з ЖКП.
Також бізнес можу встановити обмінні трансформатори в офісних приміщеннях через який, на випадок відсутності електроенергії, або перепадів, мінімізується вплив на техніку. "Тобто навіть якщо іде перепад, на прилади іде потужність у 220 вольтів", – пояснює Попенко.
Як розумно користуватись енергоємними електроприладами / Інфографіка 24 каналу