Юристи відзначають, певні позитивні моменти у новій законодавчій ініціативі є. Та от негативу - значно більше.
"Якщо даний законопроект у такому вигляді буде прийнятий, то можна буде притягати до кримінальної відповідальності особу, яка прийде в банк, якій не захочуть повертати депозити і вона не захоче покидати територію банку. Такі дії на підставі цих змін будуть розцінені як захоплення будівлі і особа може бути притягнена до кримінальної відповідальності, що є нонсенсом", - каже юрист Ростислав Кравець.
При цьому, за словами фахівців, рейдерство - це масове явище, яке матиме місце доти, доки у суспільстві процвітатиме корупція, і доки можна буде купувати рішення судів. Зауважимо, за даними експертів, рівень результативності рейдерських атак складає приблизно 80-90%.
"Використовуються різні схеми рейдерського захвату: від фізичного знищення власника і фальсифікованого переоформлення прав власності, так і використовуючи нотаріат, фальсифікуючи всі документи", - каже президент Спілки орендаторів та підприємців України Віктор Хмільовський.
Та головне, на думку фахівців, рейдерські атаки створюють реальну загрозу економічним інтересам держави. Простої в роботі підприємств зазвичай завдають значних втрат як економіці держави, так, зокрема, і держказні.