Все більше підприємств, бізнесів висловлюють бажання допомогти державі та армії зокрема. Наприклад, нещодавно CEO криптобіржі з українським корінням WhiteBIT Володимир Носов отримав подяку від UNITED24.

Читайте також Як вивести криптовалюту на картку: популярні та зручні варіанти для кожного

Що таке UNITED24

Це глобальна фандрейзингова ініціатива президента Володимира Зеленського зі збору коштів на військову та гуманітарну підтримку України.

Володимир Носов розповів в інтерв'ю, які є переваги для бізнесу від участі в державних проєктах та як заохочувати підприємців, зокрема за кордоном, не зменшувати обертів у наданні допомоги Україні.

Компанія WhiteBIT, як і особисто ви, з перших днів повномасштабної війни підтримуєте Україну. Нещодавно ви отримали подяку від фандрейзингової платформи UNITED24, підписану президентом. Це досить почесна відзнака. Про що вона особисто для вас?

Це подяка за підтримку України з підписом нашого президента. Ми активно включилися в допомогу українцям і UNITED24, зокрема, коли почалося повномасштабне вторгнення. Ми під'єднали криптовалютне рішення Whitepay для забезпечення швидкого прийому донатів на військову та гуманітарну підтримку України. Мені особливо приємно мати можливість не просто донатити, а пропонувати цифрові рішення, які допомагають Україні збирати більше фінансової підтримки з усього світу.


Нагорода від UNITED24 / Фото WhiteBIT

Зараз ми отримали дуже символічну нагороду. Вона виготовлена з вапняку з Осокорівського кар’єру та піску з Олешківської пустелі. Ці два об’єкти є символами Херсонщини. Окрім інших зборів UNITED24, які нами активно підтримувалися, у червні 2023-го ми виділили 10 мільйонів гривень на збір для допомоги рятувальникам після підриву Каховської ГЕС.

Які ще відзнаки отримувала криптобіржа?

Відзнака від UNITED24 – не перша наша подяка. Нещодавно ось отримав відзнаку від керівника ГУР Кирила Буданова "За сприяння воєнній розвідці України" та подяку від голови СБУ ("За значний особистий внесок у справу утвердження та зміцнення державної безпеки України").


Подяка Володимиру Носову від СБУ / Фото WhiteBIT

Була і медаль "За оборону Харкова", і ще одна подяка Буданова "За сприяння та співпрацю в наданні допомоги Українській армії", відзнака "За сприяння війську" від вже колишнього Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного, а також подяки від окремих військових підрозділів.


Відзнака від Валерія Залужного / Фото WhiteBIT

Кожну нагороду приймаю із вдячністю. Я усвідомлюю, що перемога зараз виборюється на полі бою військовими, а ми лише їм допомагаємо. Проте ця причетність до спільної справи надихає. Працюємо далі.

Ваша допомога Україні переважно пов’язана зі співпрацею з державними проєктами. Навіщо вона вам, криптобіржі?

Не можу сказати, що наша допомога обмежується лише спільними з державою проєктами. Ми підтримуємо благодійні проєкти систематично, це завдання, які постійно в нашому порядку денному.

З останнього, наприклад, задонатили 1 мільйон гривень Третій штурмовій бригаді. Вони якраз перебувають на дуже складному напрямку — під Авдіївкою. Ще 3 мільйони гривень в сукупності пішли на два збори для бригади "Хартія" на закупівлю дронів. Крім того, підтримали ініціативу від Української асоціації з футболу та медичного центру Superhumans: від WhiteBIT відправили 100 тисяч гривень на спортивні протези для ветеранів війни.

Також брали участь в аукціонах. Наприклад, викупили барабани гурту "Бумбокс" за 400 тисяч доларів на аукціоні від Forbes. Вони якраз збирали кошти на закупівлю БпЛА для підрозділу, де служить Андрій Хливнюк.

Є дуже багато адресної допомоги окремим підрозділам, яких стабільно підтримую з лютого 2022 року. З нещодавніх – донат 1,5 мільйона гривень для спецпідрозділу, назву якого не можу розкрити через безпекові питання.

Що ж стосується співпраці з державою, то тут ми можемо здійснювати масштабні проєкти. І це нас приваблює передусім. Ми за кожної можливості підкреслюємо, що WhiteBIT має українське коріння. А оскільки це ще й технологічна компанія, то саме адженду у сфері нових технологій, блокчейну і транслюємо світу. Якщо ми можемо підтримати ресурсно ті галузі, які нам близькі, і цим допомагати якнайбільшій кількості українців, то чому б не зробити це?

Чи вигідна така співпраця бізнесу?

Зараз спільна робота держави й міжнародних компаній – досить потужна відповідь на виклики часу. Так само як і те, що українці масово стали волонтерами та організовують багато дрібних, але важливих зборів, щоб допомогти війську з технікою, одягом, амуніцією, транспортом. Не на противагу державі, а щоб допомогти їй. Так само неабияк сьогодні важлива синергія бізнесу і держави.

Думаю, що на цьому справа не обмежиться. Адже все більше компаній хочуть бути корисними державі, в них з’являються певні напрацювання, ідеї, які вони можуть застосувати на користь країні. І ця допомога потрібна. Це такий собі лайт варіант переведення економіки на воєнні рейки, де будь-яка інтелектуальна, фізична, фінансова допомога бізнесу працює на перемогу.

У вас є також проєкти з Міністерством закордонних справ та іншими держструктурами. У чому полягає співпраця?

З МЗС ми маємо спільні проєкти з 2022 року. Це організація цілодобового контакт-центру, а згодом – чат-боту, що доступні для українців по всьому світу. Ініціатива для нечуючих, щоб наші громадяни, які перебувають за кордоном, могли скористатися послугами консульств у Європі.

Також передавали сім комплектів "валіз рятівника" для МЗС. Для нас це про бажання допомогти своїм у складних ситуаціях, щоб українці не почувалися сам на сам із проблемами, в якій би частині земної кулі вони не знаходились.

А разом з Дія.Освіта ми запустили курс "Криптограмотність та блокчейн". Проєкт допомагає розвивати криптоіндустрію в Україні, готувати нове покоління професіоналів, які будуть на "ти" з блокчейн-технологіями. І я радію, що курс пройшли вже понад 25 тисяч українців.

Крім того, ми запустили сертифікатну програму для магістрів у Могилянці, вже влітку будуть перші випускники-магістри цієї програми, а також новий онлайн-курс із вивчення технології блокчейн, який ми створили в партнерстві з нашим міжнародним партнером ФК "Барселона" та Barça Innovation Hub (BIHUB).

А як щодо міжнародних компаній? Як залучити закордонний бізнес до співпраці з Україною?

Важливо, щоб український бізнес, інфлюенсери подавали власний приклад. З часом бізнесу буде все складніше й складніше знаходити кошти на допомогу. Тому треба на всіх можливих інформаційних майданчиках у світі нагадувати, що війна в Україні триває. Щоб і міжнародний бізнес долучався.

Українці за кордоном мають говорити про Україну. Взяти той же футбол. Більшість українців є прихильниками цього виду спорту, до того ж зараз багато клубів української Премʼєр-ліги проводять свої збори за кордоном. Футбол – нагода зібратися разом і транслювати актуальні меседжі, щоб привернути увагу світу.

Важливо ще показувати, що попри війну українці не стоять на місці, що вони відкриті до змін, прагнуть розвитку. Історії успіху, позиція сильного теж приваблюють іноземців, спонукають їх підтримувати українців і публічно демонструвати таку свою позицію, говорити про Україну у світі. WhiteBIT прагне бути прикладом відповідального міжнародного бізнесу з українським корінням.

Стосовно футболу. WhiteBIT є партнером збірної України з футболу, а ви – президент харківського ФК "Металіст 1925". Чи вдається вам реалізувати на футбольних майданчиках задуми щодо об’єднання українців?

Мені здається, що так. Для нас важливо об’єднати навколо футболу українців, показати нашу єдність світові та вкотре нагадати про себе.

Зараз на адресу тих публічних осіб, які не афішують свою підтримку ЗСУ, лунає все більше критики. Ви багато розповідаєте про свою допомогу Україні. Чому для вас це важливо?

Я впевнений, що допомога має бути системною й про неї треба говорити світу, аби коло небайдужих розширювалося.

В основі компанії WhiteBIT – не просто створити продукт і запропонувати його клієнту, але й виконати певну соціальну місію. А надто таку філософію слід підтримувати зараз, коли на кожній людині лежить велика відповідальність за її діяльність, бо це впливає на життя мільйонів українців.

Донатинг – це нова норма для кожного в Україні, для українців за кордоном. І важливо підтримувати країну систематично. Поки ми можемо це робити – робимо. Демонструємо результати своєї діяльності, щоб показати приклад іншим. Нагадати, що війна все ще триває і важливо підтримувати країну, військо, один одного. Цим заохочуватимемо включитися і решту світу.

Звісно, у всіх різні можливості. Багато сімей, бізнесів зараз переживають не найлегші часи. Тому золоте правило – робити, зважаючи на свої можливості. Головне – не зупинятися, бо переломний час ще не настав. Переможемо – тоді поміряємося вкладом.