Плани уряду
У Мінцифрі відмітили, що процесом залученням платіжних систем Stripe та PayPal в Україну міністерство займається протягом останнього року. 6 квітня 2021 року Мінцифра, Мінфін та Нацбанк під час зустрічі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем обговорили план спільних дій із залучення в Україну найбільших міжнародних електронних платіжних систем.
Детальніше Диджиталізація України: уряд хоче залучити міжнародні електронні платіжні системи
Кроки на шляху до запуску Stripe та PayPal
- Перш за все, представник Мінцифри Борняков наголосив на тому, що важливим кроком на шляху до залучення платіжних систем Stripe та PayPal в Україну є ухвалення низки законодавчих змін. Зокрема, ухвалення законопроєкту №4364, у якому враховано директиву ЄС PSD2, оскільки вона є важливою для діяльності таких компаній.
Чим важливий законопроєкт №4364
Нині в Україні врегульованим є лише один вид платіжних послуг – фінансова послуга з переказу коштів. Інші ж визначені законом підходи до регулювання переказу коштів є застарілими й не відповідають світовим тенденціям та міжнародним практикам.Проєкт Закону України "Про платіжні послуги" пропонує запровадити дев’ять видів платіжних послуг, сім з яких є фінансовими платіжними послугами, а дві – нефінансовими, котрі поширені в державах ЄС.
- Також представникам PayPal профільне міністерство надає всю необхідну інформацію про український ринок і розвиток cashless в Україні.
У подальших планах - зустріч із керівництвом компаній PayPal та Stripe,
– наголосив Борняков.
Статистика Мінцифри щодо платіжних систем в Україні
За даними міністерства, у 2020 році лише для продажу фізичних товарів український малий і середній бізнес здійснив близько 13 мільйонів транзакцій на платформі Etsy, на якій можна розраховуватися за товар лише за допомогою PayPal, на суму понад 450 мільйонів доларів.