Що відбуватиметься на депозитному ринку
Банкір Дмитро Замотаєв розповів 24 Каналу, що протягом 2 – 8 вересня триватиме період поступового "обточування" ставок дохідності. Це явище викликане, перш за все, загальноекономічною ситуацією та прогнозованим збільшенням податків.
Читайте також Україна домовилася про реструктуризацію боргу за єврооблігаціями
Можна сказати, що на тлі незмінних облікової та ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами, ставки за гривневими вкладами мали б щонайменше залишитися без змін. Водночас триває процес перелаштування ринку на тривалі в часі вклади та поступове зниження "зацікавленості" в розвитку ультракоротких вкладів.
Замотаєв зазначає що, ставки за ультракороткими вкладами порівняно з початком року вже втратили в середньому 3 відсоткові пункти. До кінця року дохідність таких депозитів може ще більше скоротитися. Вірогідно, падіння складатиме 1,5 – 2 відсоткові пункти.
На думку банкіра загальна ситуація в сегменті гривневих депозитів багато в чому залежатиме від
- економічної ситуації;
- ситуації на валютному ринку;
- розвитку кредитних програм.
Яка зараз дохідність за депозитами
- за депозитами на термін від 3 до 6 місяців дохідність складає орієнтовно 10% річних;
- від 9 до 12 місяців – 11 – 12% річних;
- від 1 до 2,5 років – 12 – 13% річних.
Гривневі депозити залишаються найбільш прийнятним і вигідним механізмом для отримання громадянами пасивного прибутку. А на фоні об’єктивного зниження активності громадян в цьому сегменті варто очікувати посилення конкуренції між банками за нових вкладників, а відтак, щоб заохотити нових клієнтів, окремі депозитні програми можуть мати "бонуси" та інші преференції,
– уточнює банкір.
Зверніть увагу! З початку серпня середні ставки знизились на 1,5 – 1 відсоткові пункти.