Щороку мільйони українців, подорожуючи світом, розраховуються під час шопінгу платіжними картками або ж купують товари з-за кордону онлайн, маючи рахунок у гривнях. До валютних коливань в Україні це було зручно і практично.
Сьогодні ж банки, щоб покрити різницю між номінальним і реальним курсом, вдаються до всіляких фінансових хитрощів та додаткових комісій, а платить за це клієнт.
Платіжні системи, через які здійснюється оплата рахунків, виставляють курс валюти, що не відповідає нинішній ринковій ситуації.
Читайте також: Нацбанк хоче залишити на ринку тільки банківські обмінні пункти
Поки різниця курсу платіжних систем та Нацбанку мало різнилися, люди не панікували, а тепер треба не тільки відстежувати дані банків та враховувати усілякі комісії, але ще й уникнути подвійної конвертації.
Щоб уникнути казусів, але при цьому не відмовити собі у покупках закордоном, фахівці радять відкривати карткові рахунки в тій валюті, у якій здійснюєте покупки. І, звісно, завжди уважно читати договір. Принаймні, до тих пір, поки реальний курс не відповідатиме встановленому Нацбанком.