Як зазначається на сайті підприємства, на початку воєнних дій на Донбасі лише 55% компонентів для військової техніки та зброї вироблялося в Україні, 10% складав імпорт із західних країни, 35% – з Російської Федерації.
"У 2016 році ми підключили до програми імпортозаміщення біля 400 підприємств усіх форм власності по всій країні, які виробляють понад 1 700 заміщених вузлів, агрегатів та комплектувальних виробів. Зокрема, у бронетанковій галузі вже 87% деталей ми робимо в Україні та лише 13% – закуповуємо у західних країнах", – розповів заступник генерального директора з розвитку "Укроборонпрому" Артур Херувімов.
Також він наголосив, що у виробництві новітніх машин "Дозор-Б" беруть участь 17 підприємств-учасників концерну та 86 інших вітчизняних підприємств, а щодо виробництва літака АН-78, то повністю довелося відмовитися від російських комплектуючих (у 2015 році 48% деталей для нього виготовлялося в Україні, 41% – у Росії і 11% – в інших країнах), і станом на зараз 78% виробництва зосередилося в Україні.
Станом на сьогодні Держконцерн підписав 21 меморандум про співпрацю із обласними та міськими державними адміністраціями у сфері оборонної промисловості. Уже понад 8,5 тисяч підприємств зі всієї України успішно співпрацюють з “Укроборонпромом” на електронних майданчиках. 65-70% з них – це малий та середній бізнес, який і є нашою цільовою аудиторію. Єдина важлива умова – пройти кваліфікацію,
– додав заступник генерального директора з розвитку підприємства.
Читайте також: Сумнівні закупівлі: як в "Укроборонпромі" знайшли крайніх у закупівлі російської техніки