Через вікна осель на вулицю тікає від 20 до 30% тепла. Найкращий спосіб цього уникнути – замінити старі дерев'яні вікна на сучасні металопластикові. Сьогодні на ринку представлений великий вибір склопакетів. Вони мають надвисокий ступінь теплоізоляції і виглядають привабливіше за своїх дерев’яних "предків". Єдиний їхній недолік – висока ціна.
Вартість метелопластикового вікна стартує від 800 гривень і може сягати понад 5 тисяч – все залежить від розміру і виробника.
Щоб вибрати хороше вікно, найперше, на що варто звернути увагу – склопакет має бути двокамерним, з інертним газом та мати вбудовані системи провітрювання.
Загалом, всі сучасні вікна мають високі тепло- та звукоізоляційні властивості. Однак, щоб підвищити такі показники використовують так звані теплі склопакети — енергозберігаючі.
Читайте також: Як значно скоротити витрати на гарячу і холодну воду: 10 дієвих порад
У них одне скло містить спеціальне покриття іонами срібла, що відбиває інфрачервоні промені, не змінюючи при цьому прозорість скла. Таке скло відбиває теплове випромінення всередину і добре пропускає сонячні промені.
Для прикладу, якщо надворі температура повітря -20, а температура всередині приміщення +20, то температура на внутрішній поверхні скла в звичайного склопакету буде +5, а у склопакету з спеціальним покриттям +15.
Влітку ж енергозберігаючий склопакет відбиває тепло зі сторони вулиці. Отже, він підтримує тепловий баланс: влітку зберігає прохолоду, а взимку – тепло.
Склопакет з і-склом втричі краще зберігає температуру, ніж звичайний склопакет та в шість разів краще, ніж одинарне скло. До того ж, енергозберігаюче вікно не пітніє в будь-яку погоду.
Читайте також: Як зекономити на електроенергії: практичні лайфхаки
Втім, якщо нові енергозберігаючі вікна не по кишені, можна наклеїти тепловідбивну плівку на вікна. Це оптично прозорий матеріал зі спеціальним багатошаровим покриттям. Він має низький коефіцієнт теплопередачі та не збирає пилу.
Плівку клеять на внутрішню поверхню вікна. Вона пропускає 80% видимого світла, а всередину приміщення відбиває близько 90% теплового випромінювання. Таким чином зберігає тепло в приміщенні взимку і прохолоду влітку. Коштує така плівка недорого – від 10 до 20 гривень за квадратний метр.
Встановити її можна самотужки. Спершу треба почистити і знежирити раму вікна, а тоді накласти двосторонній скотч. Вирізати частину плівки під розмір рами і наклеїти її на скотч. Плівка легко натягується і вирівнюється при невеликому нагріванні. Можна це зробити феном, щоб отримати повністю прозору площину вікна.
Така плівка дозволить підвищити температуру біля вікна на 3-4 градуси. Утеплюючи вікна, не забудьте про підвіконня. Відкриємо вам один секрет – чим ширше підвіконня, тим менше тепла виходить назовні через вікно
Читайте також: Як заощаджувати на паливі: 9 практичних і простих порад для водіїв
Приблизно четверта частина всього тепла, що надходить у наші квартири, втрачається через щілини і протяги. Уважно огляньте свою квартиру – вікна, двері, стіни – можливо, протяги є і в ній. Найчастіше така проблема зустрічається у квартирах, що розташовані з вітряного боку. Щільно зачиняйте двері кімнат і оселі. Не дайте теплу так просто покинути ваше житло.
Але навіть таку утеплену квартиру час від часу потрібно провітрювати. І це теж треба робити правильно. Не варто відкривати вікна на довгий час. Адже так ви втрачаєте дороге тепло і дуже сильно охолоджуєте стіни та стелю. Вікна краще відкривати навстіж на кілька хвилин. А потім закривати. Робити це варто кілька разів на день.