Таку думку у програмі "Незалежність. Як це було" озвучив міністр закордонних справ України 2007-2009 років Володимир Огризко.

Цікаво! Які товари продає та купує Україна у Росії: інфографіка

Він вважає, що Україні необхідно експортувати свої товари в Китай, Індію, країни Африки або Південної Америки.

Наприклад, недавно я був свідком розмови двох бізнесменів, які обговорювали ситуацію в Китаї. Виявляється, що зараз після певних обмежень, які ввели США, Китай стикається з проблемою нестачі продовольства для багатьох регіонів цієї неосяжної країни,
– сказав Огризко.

За його словами, ми повинні заходити на всі ринки та просувати свої товари. Ба більше, вони у нас дуже часто європейської або навіть світової якості.

Уявіть собі ситуацію, коли, скажімо, спокійно країни купуватимуть нашу олію, мед, м'ясо, вироби з зерна і так далі. Чи це нам вигідно? Так безумовно вигідно. Питання навіть не може стояти. Ми повинні йти на всі ринки,
– запевнив голова МЗС 2007-2009 років.

Огризко додав, якщо Україна продає товари у ЄС, то вона отримує певні сертифікати. А сам факт експорту до Євросоюзу означає, що цей товар є найвищої якості. А також наголосив: "Чи цей товар не можна продати в Африці? Можна. Чи його не можна продати в Китаї? Можна. Чи його можна продати в Болівії чи Перу? Можна".

Скільки та що саме з агропродукції продає Україна за кордон – читайте у матеріалі 24 каналу


Найбільші імпортери України