Про це 24 Каналу заявив голова Асоціації українських банків Андрій Дубас. За його словами, сьогодні тримати кошти у гривні на депозитному рахунку не лише збереже заощадження від наслідків інфляції, а й може принести невеликий дохід.
Дивіться також Коли скасують фіксований курс: в НБУ назвали умову
Гривня зміцнює позиції
Якщо НБУ прогнозував рівень інфляції 18,6% на кінець 2023 року, то сьогодні він переглянув цей показник, який тепер становить 14,6%. Це означає, що ціни не будуть зростати так стрімко, як вони могли б зростати.
Якщо говорити, чи можемо ми розраховувати на гривню, щоб не відбувалося знецінення наших заощаджень? То відповідь: так, можемо. Ми бачимо, що інфляція вже має чіткий та постійний тренд на уповільнення,
– розповів Дубас.
Андрій Дубас пояснив становище гривні після більше, ніж року війни: дивитись відео
За його словами, сьогодні найкращим інструментом для населення є гривневі депозити. Вони мають дохідність на рівні 20%, що при теперішній інфляції дозволяє не лише зберегти, а й примножити кошти.
Не забувати про ризик-менеджмент
Також хорошим інструментом є військові облігації, які мають дохідність 20,5%. Це дозволить і допомогти державі, і зберегти свої кошти. Також потрібно пам’ятати про диверсифікацію ризиків та частину коштів утримувати в іноземних валютах.
"Курс гривні зараз зафіксований до долара, але, на мою думку, НБУ буде поступово відпускати валютні обмеження і в середньостроковій перспективі ми повернемось до плаваючого обмінного курсу. Це абсолютно адекватні умови для нормальних держав не в умовах війни", – повідомив голова Асоціації українських банків.
Також, як показує історія різноманітних кризових періодів, чудовим інструментом залишається золото, яке завжди дорожчає у непевні часи. Сьогодні його вартість становить понад 2000 доларів за унцію.
Чого очікувати від гривні найближчим часом
- У травні максимальні ставки за короткостроковими гривневими депозитами зросли до 20–21%. Проте не всі банки збільшили ставки. Частина залишила їх на рівні 17–18%.
- Опитані 24 каналом банкіри та економісти вважають, що курс гривні до долара найближчим часом не зазнає значних змін та буде максимально наближеним до фіксованого курсу НБА.