Про це заявив міністр економіки Японії Коічі Хагіуда. За його словами, Японія зіткнеться з "труднощами", якщо швидко припинить імпорт російської нафти.

Зверніть увагу Страховка для криптотрейдера: що таке опціони та як на них заробити

Враховуючи, що Японія має обмежені ресурси, ми постанемо перед труднощами, щоб негайно йти в ногу з іншими країнами,
– сказав Хагіуда.

Цього тижня США обговорюватимуть подальші санкції проти Росії з лідерами країн G7, серед яких є Японія. Остання побоюється тиску з боку свої партнерів щодо нафтового ембарго.

Японія хоче замінити російський газ

Однак Японія таки шукає заміну російським енергоносіям. Так, японський міністр звернувся до США з проханням збільшити видобуток скрапленого природного газу (СПГ), щоб допомогти Японії зменшити її енергетичну залежність від Росії.

Щоправда, Японія далеко не така залежна від Росії як Європа:

  • російський імпорт нафти становив 4% загального імпорту нафти Японією за останній фінансовий рік до березня.
  • імпорт природного газу з Росії становив 9% всього імпорту;
  • а імпорт російського вугілля – 11%.

Японія буде підтримувати японські компанії, які реалізують проєкти СПГ у Сполучених Штатах. Ті отримають державне фінансування.

Що відомо про нафтове ембарго

Найближчими днями Євросоюз може прийняти 6 пакет санкцій проти Росії через її напад на Україну. Цей пакет може включати нафтове ембарго:

  • країни ЄС мають відмовитися від нафти протягом 6 місяців;
  • а від нафтопродуктів – до кінця 2022 року.

Проте це нафтове ембарго може мати винятки. Угорщина та Словаччина, для яких значна частка імпорту нафти йде саме з країни-агресорки, виступають проти ембарго. А щоб прийняти нафтове ембарго, всі країни ЄС повинні віддати голос "за".

Тож Європейський Союз розглядає можливість зробити виняток для Угорщини та Словаччини так, щоб вони і надалі могли купувати російську нафту.

Зазначимо, що окрім нафтового ембарго, 6 пакет санкцій включатиме відключення "Сбербанку" та ще 2 банків від системи SWIFT.

Важливо – коли пальне з'явиться на АЗС: дивіться відео