Про це повідомив Голова представництва Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні Шевкі Аджунер, коментуючи тему перегляду результатів приватизації минулих років. Пише про це "РБК-Україна".
Основне питання полягає не в реприватизації як такій, а в тому, як вона може відбуватися (умови, терміни, прозорість). Беручи до уваги місцеву специфіку, можна припустити наявність політичного вектора в цьому процесі,
— зауважив він.
На його думку, реприватизація буде мати негативні наслідки для економіки.
"В цілому — це потенційне потрясіння для економіки, суспільства і "жовте світло" для інвесторів. Беручи до уваги практично повну відсутність справжніх інвесторів за минулі 5-6 років, підходити до цього питання потрібно обережно і з урахуванням всіх можливих факторів і наслідків", — вважає глава представництва ЄБРР.
Він припускає, що сьогодні реприватизація може призвести до переділу власності.
У нинішній ситуації, коли міжнародні інвестори не ризикують приходити в Україну, активи можуть перейти іншим місцевим промислово-фінансовим групам. Втім, все залежатиме від прописаних умов приватизації,
— зазначив Аджунер.
У той же час він підкреслив, що підставою для розриву приватизаційного договору між власником і державою може бути "формальне недотримання умов приватизації".
"Тут на перше місце стане питання неупередженості вітчизняної юриспруденції. Що вважати недотриманням? Наскільки серйозними мають бути порушення? Хто це визначає?", — прокоментував він.
На думку Аджунера, не можна виправдовувати реприватизацію боротьбою з олігархами.
Я взагалі не розумію, що таке "боротьба з олігархами". Це ж не шкідливі комахи, а частина економіки, суспільства. Їх потрібно інтегрувати, а не боротися з ними,
— зауважив глава представництва ЄБРР в Україні.
Раніше міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус повідомив, що розпочатий в Україні процес реприватизації вкрай негативно позначиться на планах уряду щодо проведення приватизації та знизить кількість потенційних учасників.