Високий рівень безпеки чіпових карт забезпечується наявністю мікросхеми замість магнітної стрічки, тобто чіпа, йдеться в повідомленні прес-служби "Єврогазбанку".
Наявність чіпа також передбачає обов'язковий набір ПІН-коду. У той час як для здійснення платежів картками з магнітною стрічкою достатньо лише поставити підпис на квитанції. "Обов'язкове введення ПІН-коду можна розцінювати як незручність для одних клієнтів і більш високий рівень захисту для інших", - відзначає начальник управління платіжних карт банку Тетяна Ковач.
Водночас за межами ЄС, наприклад, у Туреччині або США, банкомати приймають лише магнітні стрічки, що стало причиною не поспішати з масовим переходом на смарт-карти.
Однак, як зазначає Ковач, до одного рахунку можна оформляти карту, як з чіпом, так і без. Як правило, випуск та обслуговування чіп-карти обходиться клієнтові на порядок дорожче, ніж звичайної карти з магнітною стрічкою, через високу вартість мікросхеми, яка значно складніше в технічному плані, але надійніша в користуванні.
Експерт впевнена, що в майбутньому в світі відмовляться від магнітних карт, як це вже відбувається в країнах Європи.