Про це йдеться у матеріалі, підготовленому Deutsche Welle.
Туреччина є чи не основним торговельним партнером України: 2015 року вона посіла друге місце серед усіх країн, із якими торгує Київ (першою залишилася Росія). Позитивне сальдо у торгівлі з цією країною торік становило майже 2 мільярди доларів.
Натомість Україна серед зовнішньоекономічних партнерів Туреччини посідає тільки 12 місце: з України надходить 1,7% усіх імпортованих товарів країни, в експорті "українські зв'язки" становлять лише 1%.
Туреччина купує в нас продукцію чорної металургії, насіння, добрива, деревину, натомість експортуючи їстівні плоди, пластмаси, бавовну, вироби з чорних металів та одяг.
На фоні падіння обсягів торгівлі з Росією можлива Зона вільної торгівлі із Туреччиною виглядає дуже привабливо. Але Стамбул веде цікаву гру, вважає експерт організації "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко.
Туреччина більше зацікавлена у створенні ЗВТ, проте намагається обмежити поставки українських сільськогосподарських товарів на свій ринок. Туреччина вимагає від України підписати угоду у тому вигляді, який ставить нас у нерівномірні умови,
— пояснив він Deutsche Welle.
Натомість турецька експертка, директорка Організації міжнародних стратегічних досліджень Хабібе Ездал вважає, що українці повинні бути зацікавлені у залученні коштів турецьких інвесторів. Але їм на наш ринок заважає прийти корупція та неефективне законодавство.
Натомість відчутних позитивних результатів від співпраці із Туреччиною найближчими роками експерти не очікують.
Нагадаємо, що 10 березня під час візиту до Туреччини Петро Порошенко підписав із Реджепом Ердоганом декларацію про поглиблення стратегічного партнерства двох країн, зокрема, в умовах агресії Росії проти України і незаконної окупації Криму.