В Українському союзі промисловців і підприємців зауважують, що 75% пропозицій бізнесу вже враховані. Норми законопроекту чітко врегульовують взаємовідносини податкової служби та платників єдиного податку, які мали найбільші нарікання зі сторони малих підприємств, переконані в УСПП.
"Значною проблемою спрощенців було те, що певні частина підприємців-фізосіб не формували додану вартість, а займалися оптимізацією оподаткування, тому податковий кодекс дуже жорстко підійшов до цієї сфери, тому зловживань про які я сказав не було то не було б і питань з єдиним податком взагалі", - переконаний віце-президент Асоціації платників податків Олександр Карелін.
Документом також передбачається видача безстрокових свідоцтв платника єдиного податку замість свідоцтва терміном дії на 1 рік, який видавали раніше, а також можливість переходу фізосіб на сплату податку за іншою ставкою з правом збереження спрощеної системи оподаткування. Водночас залишаються і не узгоджені питання, що ускладнюють ведення бізнесу.
"Дуже серйозно ускладнюють співпрацю юридичних осіб і підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування додаткові вимоги бухгалтерського обліку, які по суті створюють умови, коли юридичні особи підприємства не мають стимулів співпраці з малим бізнесом", - вважає президент УСПП Анатолій Кінах.
Фахівці сподіваються, що новий закон набуде чинності вже з моменту ухвалення його парламентом. Адже якщо він почне діяти з 1 січня наступного року, що передбачено окремими нормами цього документу, це означає, що підприємці зазнають значних втрат, що може закінчитися банкрутством для деяких з них.