За інформацією Держстату, у 2019 – 2020 роках до України приїхала на заробітки 71 тисяча мігрантів. Найбільше працівників з Індії, Туреччини, Азербайджану та Туркменістану – загалом понад 36 тисяч осіб.

Цікаво Пенсія і тут, і там: чи можуть трудові мігранти претендувати на соціальні виплати в Україні

Мігранти працюють неофіційно

Однак точну кількість мігрантів в Україні встановили неможливо. Десятки тисяч робітників перебувають в "тіні" та не оформлені офіційно. Влаштуватися на роботу їм також досить складно через чималу кількість документів:

  • дозвіл для роботодавця від Центру зайнятості;
  • документи про освіту;
  • договір на оренду житла тощо.

Відтак більшість приїжджих працюють таксистами або кур'єрами служб доставки у Києві, Львова, Харкові, Одесі або Дніпрі. На таких роботах особливих документів не вимагають.

Кількість робочої сили скоротиться

Економістка Центру економічної стратегії Анна Сахно переконана, що до 2026 року кількість робочої сили в державі скоротиться на 350 тисяч осіб через демографічні процеси. Тоді в нагоді стануть робочі руки з-за кордону, відтак кількість трудових мігрантів в Україні зростатиме.

Важливо Скільки українців хочуть залишитись за кордоном та де найбільше перспектив: цікаве опитування

Співвласник таксі Uklon Сергій Смусь зазначив, що в їхньому сервісі працює 60 тисяч водіїв. Із них майже 3% становлять трудові мігранти, й прогнозують зростання цієї кількості. Відтак компанія почала вимагати від працівників знати українську мову хоча б на базовому рівні.

Експертка з ринку праці Тетяна Пашкіна наголосила, що трудові мігранти можуть почати працювати в сферах, на яких зараз перебувають українці за кордоном. Мовиться про будівництво, логістику, ремонтні роботи, де знання державної мови не є ключовим.

Українські мігранти за кордоном: останні новини

  • Польський уряд планує запустити проєкт з бонусами для мігрантів. "Польський лад" передбачає запровадження податкових пільг.
  • В Україні є понад 2 тисячі підприємств, які займаються працевлаштуванням українців за кордоном. До них йдуть ті, хто шукає кращих зарплат, або просто кращої долі. Як не стати жертвою шахраїв, читайте за посиланням.
  • Професія продавця є однією із найпопулярніших у Польщі серед українських мігрантів. Оприлюднили інформацію, скільки заробляють українці в польських мережах супермаркетів.