Працівники СБУ з'ясували, що організатором був іноземний громадянин, який вже кілька років проживає в Україні. Він діяв у змові з працівниками держпідприємства, яке здійснює супровід навчання іноземних студентів.

До теми На корупції викрили декана Льотної академії у Кропивницькому: за що він брав хабарі

Зловмисники за гроші влаштовували охочих іноземців у навчальні заклади в різних регіонах країни. Оформлення відбувалося навіть без подачі документів і складання іспитів.

Скільки це коштувало? Оплата послуг здійснювалася через підконтрольні організатору комерційні структури. Вартість сягала 3 тисячі доларів за один навчальний рік.

У межах кримінального провадження правоохоронці вже провели низку обшуків у службових приміщеннях державного підприємства та офісах приватних компаній, підконтрольних підозрюваному. Зокрема, вилучили документацію, що підтверджує протиправне зарахування абітурієнтів, а також валюту на понад 6 мільйонів.

Інші випадки корупції в українських вишах:

  • У Києві поліція розкрила корупційну схему одного з вишів, де головна бухгалтерка протягом 3 років привласнювала гроші, які вносили як оплату за навчання.
  • Шахрайську схему на Київщині разом зі спільниками організував колишній ректор одного з медичних ВНЗ. Він гарантував студентам успішне складання іспиту та отримання сертифікату, який це підтверджує. А за "послугу" хотів 3 тисячі доларів.
  • А в харківському виші ректор та проректор, використовуючи своє службове становище, вимагали та отримали від приватного підприємця 300 тисяч гривень за укладення договору оренди приміщень від університету.