Планується, що перевірки проводитиме Державна служба якості освіти України та її територіальні органи, йдеться на сайті МОН.
ЦІкаво Які школи можуть не відкритися з 1 вересня: нові карантинні зони
Так, Служба повинна погодити проведення перевірки або відмовити. Термін проведення перевірки може бути не більше, ніж 10 робочих днів, а в закладах освіти, де чисельність працівників за рік не перевищувала 50 осіб, – 5 робочих днів.
Які школи перевірятимуть? Підставою для проведення позапланової перевірки є звернення фізичної особи про порушення у закладі освіти, рішення Державної служби у якості освіти чи зверення освітнього омбудсмена.
Також для проведення перевірки можуть залучатися працівники місцевих органів управління у сфері освіти, керівники, педагогічні працівники закладів освіти, а також за потреби інші фахівці.
Що саме перевірятимуть у школах:
- чи є безперешкодний доступ до території, навчальних та інших приміщень закладу освіти;
- перевірятимуть всі необхідні документи, їхні копії, завірені в установленому порядку, матеріали, відомості, письмові пояснення та інформацію з питань, які виникають під час проведення перевірки;
- у разі необхідності можуть спілкуватися з учасниками освітнього процесу.
Якщо Служба виявить певні помилки у роботі закладу освіти, то вони нададуть їх для виправлення директору школи. Він провинен упродовж 10 робочих днів виправити ситуацію.