Серед слів-русизмів залишилось і слово "парік". 24 Канал у рубриці "Антисуржик. Говоримо правильно українською!" пропонує з'ясувати чи є у нього український переклад та яке походження цього слова.
Дивіться також Юбка, юпка чи спідниця: розберімось нарешті, яке з цих слів правильне
Як позначається позначає "парік" в українській мові
Тлумачні словники дають таке пояснення, що таке "парік" – штучний головний покрив із чужого або синтетичного волосся на усю голову.
"Парік" став іміджевим аксесуаром не лише акторів та співаків, але і людей, які до цих професій не дотичні. Він може бути як для створення стильних образів, частиною карнавального костюма, так і необхідністю людям, які втратили волосяний покрив. Однак, позначення цього виробу, в українській мові зовсім інше.
"Парік" – це русизм, який походить з французької мови – "perruque". Український відповідник звучить по-іншому – "перука" та ближче до італійського звучання – "parrucca".
Цікаві факти про перуку
Перуки бувають двох видів: штучні і зроблені з натурального матеріалу. Різноманітність моделей настільки велика, що часом можна загубитися при виборі підходящої.
- Природне волосся для виготовлення перук беруть у людей або тварин.
- Перука індивідуального виготовлення – дуже вартісна річ.
- Перуки носили практично скрізь. Почалося все з Персії. Після цього у персів ідею перехопили греки, правда, тільки для театральних виступів. Римляни взагалі перуками користувалися в повсякденному житті. У Римі перука свідчила про статус людини.
- На теренах України поява перуки пов'язана з часами Речі Посполитої.
- Перуки робили, переважно з натурального волосся і навіть з волосся злочинців, які за свої діяння були засуджені до смертної казні. Якщо ув’язнений мав розкішну шевелюру, і він був засуджений до страти, то міг заповісти її родичам, які могли продати волосся за великі гроші.
- У середньовіччі вважалося, що світле волосся – це ознака благородної крові, тому білі перуки були у кілька разів дорожчі.
- З рудого волосся перуки майже не виготовлялися – у Європі цей колір вважався ознакою відьми.
Що таке ало́нж
Це перука з довгими хвилястими пасмами. Була уведена при дворі короля Людовика XIV (1638 – 1715) у другій половині XVII столітті і підкорила усю Європу. Перука з локонами мала нагадувати левову гриву, спочатку його виготовляли біляво-рудуватим. З часом найпопулярнішими стали білосніжні алонжі, схожі на велику пухнасту "хмару". Згодом мода змінилася і на початку XVIII століття, з'явився вкорочений варіант алонжу – "бінет". У наш час алонжі носять судді та парламентарії у Великій Британії та Австралії.Боїтеся спробувати зробити щось нове зі своїм волоссям – постригти чи пофарбувати, але є бажання змінити імідж – спробуйте приміряти перуку.