Скаргу у червні 2023 року подав колишній доцент Сумського державного університету Олег Смірнов. Онищенко натомість двічі просив перенести розгляд скарги: через відрядження за кордон та перебування у медзакладі.

Дивіться також НАЗЯВО підтвердило плагіат у дисертації ексміністра Шкарлета і звернулося до Міносвіти

У дисертації ректора Полтавської політехніки підтвердили плагіат

Згодом представник Онищенка Микола Книш надіслав до НАЗЯВО скаргу на плагіат у дисертації доповідача зі справою та заступника голови Національного агентства Івана Назарова. Для уникнення конфлікту інтересів останній написав заяву на самовідвід.

15 березня відбулося засідання. Тоді Книш подав заяви на відвід інших членів Комітету – Віктора Алькеми, Олени Єременко та Лідії Фесенко. Він заявив, що в їхніх наукових роботах також знайшов плагіат і подав скарги щодо цього.

Однак Комітет зазначив, що на момент засідання про ці скарги відомо не було, а також звинуватив Книша у "створенні умов штучного конфлікту інтересів".

У результаті розгляду Комітет підтвердив наявність "текстових збігів без належних посилань" із 9 джерелами.

Все ж висновки Комітету не є остаточними. Надалі НАЗЯВО вивчить усі надані матеріали та ухвалить своє рішення під час засідання 2 квітня.

Дивіться також Рік у кріслі міністра: як реформує українську освіту Оксен Лісовий

У дисертації директора Інституту модернізації змісту освіти також знайшли плагіат

  • Недавно Комітет етики НАЗЯВО також підтвердив плагіат у дисертації директора Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Євгена Баженкова.
  • Скаргу тоді теж подав колишній доцент Сумського державного університету Олег Смірнов.
  • Комітет підтвердив плагіат на 113 сторінках дисертації.
  • Все ж висновки Комітету також не є остаточними.
  • Нагадаємо, Євген Баженков працював у Міністерстві освіти і науки у часи Дмитра Табачника.