Міністр освіти і науки Оксен Лісовий розповів, що зараз триває активна робота над розробкою державного стандарту для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

Дивіться також Вчителі після перемоги можуть отримувати 40 тисяч зарплати: у ВРУ назвали вимоги

В Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв

МОН зараз активно працює над створенням мапи такої мережі.

Працюємо над розробленням мапи мережі, на яку будуть нанесені всі заклади, враховані відстані між ними, кількість населення, якість доріг, наявність автобусів для підвезення та укриттів. Така мапа допоможе побачити об'єктивну картину та змоделювати майбутню мережу ліцеїв,
– розповів Лісовий.

І зазначив, що планує опрацювати відгуки про проблеми вчителів, які він "збирав" під час поїздок у регіони. Мовиться, зокрема, про дебюрократизацію освіти, забезпечення підручниками шкіл та поновлення навчання вчителів.

Уже активно над цим працюємо, зокрема готуємо проєкт постанови щодо виділення коштів на НУШ, укладено договори на друк підручників,
– уточнив міністр освіти.

Дивіться також Як наздогнати пропущений шкільний матеріал: найкращі варіанти для учнів

Які реформи реалізовують в освіті

  • Недавно очільник МОН Оксен Лісовий розповів про виклики та реформи, які треба реалізувати в освітній сфері.
  • Сьогодні ми говоримо про 6 реформ: дошкілля, школа, старша школа і профтех, вища освіта, наука та позашкілля. І 3 наскрізні реформи: євроінтеграція, цифровізація, заробітна плата. От такий виклик стоїть перед нами, уточнив очільник МОН.