Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак вважає, що сертифікація розкриває таланти вчителів, створює для них нові можливості.
До теми Зарплати вчителів з 1 грудня збільшаться на 8,4%, – Шкарлет назвав суми
Він висловив сподівання, що процес сертифікації може бути поширений і на інші категорії освітян.
Ми вважаємо, що нові можливості в оцінюванні власних професійних компетентностей мають отримати також і інші категорії педагогічних працівників: директори, вихователі садочків, педагоги інших закладів освіти,
– зазначив Гурак.
За його словами, такі інструменти забезпечення якості як сертифікація зможуть запрацювати на повну силу тільки тоді, коли в країні виникнуть потужні експертні педагогічні спільноти, які візьмуть на себе відповідальність, принаймні частково, за здійснення оцінювання професійних компетентностей.
"Саме над створенням умов для виникнення таких спільнот і їх підтримкою зараз працює Державна служба якості освіти", – додав Руслан Гурак.
Що дала сертифікація вчителів
Голова ДСЯО каже, що сертифікація вчителів за три роки впровадження проєкту стала одним з багатьох чинників підвищення якості освіти. Власне відбулися зміни парадигми оцінки якості викладання в НУШ.
Із запровадженням сертифікації вчителі отримали можливість ділитися своїми напрацюваннями, перевіряти їх «на сприйнятті колег», рости в кваліфікації та професії. І врешті – більше заробляти.
Адже успішно пройдена сертифікація – це 20% надбавки до зарплати. Також це зараховується як:
- проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником,
- є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.
До слова, пілотний проєкт сертифікації вчителів розпочався у 2019 році, тоді її успішно пройшли 705 педагогів. Водночас у 2020 успішно пройшли всі етапи та отримали 20% надбавки 902 педагоги. Також близько 40% вчителів не пройшли сертифікацію.
Що відомо про сертифікацію вчителів
Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів. Її мета – виявити та заохотити вчителів, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями.Вчителі беруть участь у сертифікації добровільно і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі. Сертифікація складається з трьох етапів.